TOKİ İstanbul Ve Ankara'da 4 Cami İnşa Ettirmek İçin İhaleye Çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan duyuruya göre İstanbul ve Ankara'da 4 adet cami ile altyapı ve çevre düzenleme işleri yaptırılacak. TOKİ bu inşaat ve yapım işleri için ihale duyurunda bulundu.

TOKİ İstanbul Ve Ankara'da 4 Cami İnşa Ettirmek İçin İhaleye Çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde imar faaliyetlerine devam ediyor. TOKİ eliyle yaptırılacak olan yapılar ihale yoluyla firmalara verilerek TOKİ denetiminde inşa ettiriliyor. Yayımlanan son TOKİ ihale duyurusuna göre İstanbul ve Ankara'da 4 cami inşaatı yaptırılacağı açıklandı. 

ANKARA VE İSTANBUL'DA 4 CAMİ YAPTIRILACAK

TOKİ tarafından verilecen bilgilere göre Ankara'nın Sincan İlçesinde bulunan Şehit Ütğm Şahan Kışlası'nda, Çankaya Kara Harp Okulu'nda, Tuzla Deniz Harp Okulu'nda ve Bakırköy Hava Harp Okulu'nda birer adet cami inşaatı yaptırılacak. Ayrıca cami yapımı işinin içerisinde çevre düzelşemesi ile alt yapı çalışmaları da yer alıyor.

CAMİ iNŞAATLARI 550 GÜNDE BİTİRİLECEK

TOKİ tarafından verilen teknik bilgiye göre yaptırılacak camilerin inşaatlarında konvansiyonel kalıp sistemi uygulanacak. İhaleyi kazanan firmalara yer tesliminden itibaren cami inşaatlarını bitirip teslim etmeleri için 550 gün süre verilecek. Ayrıca yer teslimi ise TOKİ ile ihaleyi kazanan firmanın sözleşme imzalamasının ardından 10 gün içerisinde yapılacak. 

iHALE ŞARTLARI AÇIKLANDI

TOKİ'nin İstanbul ve Ankara'da yaptıracağı 4 adet cami, altyapı ve çevre düzenleme işleri için 7 Mayıs 2021 saat 10:00'a kadar teklif verilebilecek. İhale ise TOKİ Toplantı Salonu'nda yapılacak. İhale şartlarını karşılayanlar ihaleye teklif verebilecekler. İhaleye yalnızca yerli istekliler katılabilecek. Ekonomik asçıdan en avantajlı ihale teklifi yalnızca fiyat esasına göre belirlenecek. İşin tamamı için ihale teklifinde bulunulabilecek. İhaleye katılacak olan katılımcılar teklif ettikleri bedelin en az yüzde 3'ünden az olmamak şartıyla kendi belirleyecekleri miktarda  geçici teminat verecekler. TOKİ'den verilen bilgilere göre konsorsiyum olarak teklif verilemeyeceği ve aşırı düşük teklif verenlerden de kanunen açıklama isteneceği duyuruldu.

Yorumlar (0)