TOKİ Kış Kampanyaları İhale Başvuruları Nereden Nasıl Yapılır?

TOKİ Başkanlığı kış aylarında konut, işyeri ve arsa satışı yapıyor.

TOKİ Kış Kampanyaları İhale Başvuruları Nereden Nasıl Yapılır?

TOKİ Başkanlığı kış aylarında konut, işyeri ve arsa satışı yapıyor. Bu satışlarda 60 ay ve 120 ay vade ile gayrimenkul sahibi olmak mümkün. İhale ile gerçekleştirilen satış işlemleri ise TOKİ'nin ilan ettiği kurumlar üzerinden oluyor.

TOKİ Başkanlığı geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden yayımladığı farklı duyurular ile Aralık ayı içeresinde gayrimenkul satışları yapacağını ilan etti. Kurum bu gayrimenkullerin konut, işyeri ve arsa cinsinden olacağını bildirdi. TOKİ'den ev veya diğer taşınmazlardan birini almak isteyenler ise her satış için ayrı ayrı ilan edilen ihale tarihleri öncesinde başvurusunu yapması gerekiyor. 

TOKİ'NİN İHALELERİNE BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan ihaleler için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar öncelikle kurumun resmi sitesinden ilan detaylarına ulaşacaklar. Burada ev, işyeri veya arsa satışları ilanlarından kendilerine uygun bir taşınmaz bulan vatandaşlar daha sonraki aşamaya geçecekler. Satışlara katılmak ve teklif vermek için vatandaşlar bankalar üzerinden bu işlemleri tamamlayacaklar. 

Satışı için başvuru yapılacak gayrimenkul bilgileri ile Ziraat Bankası yada Halkbank şubelerine gidecek olan vatandaşlar buradan bankacılık işlemlerini tamamlayacaklar. Ayrıca başvurularını gerçekleştirecekler. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise vatandaşlar ihale tarihlerinde, ihaleye katılıp teklif verecekler. En yüksek teklifi veren katılımcı satılan gayrimenkulü almaya hak kazanacak. Bundan sonraki işlemlerde yine Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla tamamlanacak. Gayrimenkul için ödeme detayları belirlenecek ardından devir teslim için plan oluşturulacak. 

İHALE DETAYLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TOKİ'nin ev, işyeri ve arsa ihalelerine katılmak isteyen vatandaşlar başvurulardan önce ayrıntılı bilgilere www.toki.gov.tr ile www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilirler. Merak ettikleri soruların cevaplarını öğrenebilirler.

Emlak365.com

Yorumlar (0)