TOKİ Konut Satışlarına İlişkin TOKİ Başkanı Sami Er'den Son Dakika Açıklaması

TOKİ Başkanı Samir Er, 2018 yılı içinde satışı gerçekleşen ve bundan sonraki süreçte gerçekleştirilen konut sayıları hakkında açıklamalarda bulundu.

TOKİ Konut Satışlarına İlişkin TOKİ Başkanı Sami Er'den Son Dakika Açıklaması

TOKİ Başkanı Samir Er, 2018 yılı içinde satışı gerçekleşen ve bundan sonraki süreçte gerçekleştirilen konut sayıları hakkında açıklamalarda bulundu. Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) hesapları için gerçekleştirilen görüşmelerde sunum yapan TOKİ Başkanı Sami Er'in açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen toplantı kapsamında Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) hesapları hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er söz konusu toplantı kapsamında bir sunum gerçekleştirdi ve TOKİ faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi. TOKİ'nin 2018 yılı içerisinde satmış olduğu konut sayısı hakkında veriler paylaşan Sami Er açıklamalarında ayrıca bu yıl içerisinde satışı devam eden ve satışı yapılacak olan konut sayısı hakkında da açıklamalarda bulundu. TOKİ BAŞKANI SAMİ ER'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er yapmış olduğu açıklamasında 2018 yılında gerçekleştirilen konut satışı ile devam eden süreçlere dair şu bilgileri verdi. "2017'de yaklaşık 50 bin konutun satışı yapılmıştır. Bu yılın ilk 11 ayında ise toplam 48 bin konutun satışı gerçekleştirilmiş, 40 bin konutun da vatandaşlarımıza teslimi sağlanmıştır. TOKİ'nin halen satışı devam eden ve satışa çıkaracağı konut sayısı toplam 35 bin 243'dür. Türkiye'deki birinci el konut satışında TOKİ’nin payı 2017 yılında yüzde 7,5 olmuştur."Sami Er, TOKİ'nin 2015-2016 yılı hesapları görüşmeleri kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ayrıca 2016'da yaklaşık 64 bin, 2017'de 60 bin olarak ihale edilen konut sayısının 2018 yılında piyasa şartları da göz önünde bulundurularak yaklaşık 23 bin olduğunu ifade etti. İnşaatı devam eden konut sayısının 99 bin olduğunu açıklayan TOKİ Başkanı Er şu ifadeleri kullandı. "Halen TOKİ'nin 365 aktif şantiyesinde yaklaşık 99 bin nitelikli konut ve sosyal donatıların inşası devam etmektedir. Özellikle son 4 yıl içinde daha nitelikli ve konforlu yaşam alanlarının üretilmesi konusunda titiz davranılmış, yaşam ve gelişmişlik şartlarına bağlı olarak bugünün beklentileri ve ihtiyaçları dikkate alınarak çözümler geliştirilmiştir."TOKİ'NİN GELECEK PLANLARIToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er konuşmasında ayrıca vatandaşların TOKİ'ye olan ilgisi hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda açılan davaların son yıllarda büyük azalma gösterdiğini aktaran Sami Er,  TOKİ'nin faaliyetlerini sürdüreceğini açıkladı. "Milletimizin TOKİ'den beklentilerini karşılamak için piyasa şartları ve ekonomik dengeleri de gözeterek faaliyetlerimizi aralıksız sürdüreceğiz."TOKİ 5 Binden Fazla Konutu 304 Liradan Başlayan Taksitlerle Satışa Devam Ediyor!TOKİ Türkiye Geneli Konut Projeleri Neler, TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?Kurasız TOKİ Evleri İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir, TOKİ Başvuru Şartları Neler?Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)