TOKİ Millet Bahçesi Projeleri İçin 741 Milyon Lira Harcadı!

Türkiye'nin millet bahçesi projeleri büyük bir hızla yurt geneline yayılmaya devam ederken bir yandan da yeni ihaleler düzenleniyor.

TOKİ Millet Bahçesi Projeleri İçin 741 Milyon Lira Harcadı!

Türkiye'nin millet bahçesi projeleri büyük bir hızla yurt geneline yayılmaya devam ederken bir yandan da yeni ihaleler düzenleniyor.

Kurum 4 yeni millet bahçesi projesi için ihale aşamasını tamamladı. TOKİ tarafından açılan 4 yeni projenin ihale bedeli olarak 101.8 milyon lira rakamı açıklanırken bu millet bahçeleri için harcanan tutar ise 741 milyon lira oldu. İhalesi Yapılan Yeni Millet Bahçeleri Hangileri?Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre 4 yeni millet bahçesi için ihale süreci tamamlandı. Yapılan ihaleler şu şekilde sıralandı;Bursa Millet Bahçesi projesi ihalesi 39 milyon 750 bin lira,Samsun Millet Bahçesi projesi ihalesi 31 milyon 253 bin lira,Sakarya Millet Bahçesi projesi ihalesi 15 milyon 480 bin lira, Sivas Millet Bahçesi projesi ihalesi 15 milyon 333 bin lira olmak üzere toplamda 101.8 milyon liraya ihale süreci tamamlandı. TOKİ Millet Bahçeleri İçin 741 Milyon Liradan Fazla Para Ödedi! Türkiye genelinde millet bahçesi projeleri için ihale düzenlemeye devam eden TOKİ yeni ihaleler ile beraber bugüne kadar 741 milyon lirayı millet bahçesi projelerine harcadı. İlk olarak 40 millet bahçesi projesi için yola çıkan TOKİ ardından bu sayıyı 60'a çıkardığını duyurmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen projelerde hedef her ile en az 1 millet bahçesi yapılması. Bu sayede Türkiye'nin yeşil alan miktarı arttırılırken eskidikleri için başka yerlere taşınan eski stadyumlar başta olmak üzere boşalan büyük alanlara millet bahçesi projeleri yapılmaya başlanmıştı. Şu ana kadar aralarında Ankara, İstanbul, Batman, Elazığ, Trabzon, Sivas, Samsun, Sakarya, Tunceli, Bursa, Kocaeli, Van, Zonguldak, Eskişehir ve Konya olmak üzere pek çok ilde ihale süreci tamamlanan çok sayıda millet bahçesi projesi bulunuyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)