TOKİ Müteahhitlerden Aldığı İlave Teminatları İade Ediyor!

TOKİ son dönemde yaşanan nakit para akışı sıkıntısını bir nebzede olsa azaltmak adına müteahhitlerin sözleşme gereği ilave teminat olarak verdikleri yüzde 5'lik oranı iade edeceklerini duyurdu.

TOKİ Müteahhitlerden Aldığı İlave Teminatları İade Ediyor!

TOKİ daha önce projelerden kampanya alan kişiler için uygulanan dönemsel artış oranı için tüketicileri sevindiren bir müjde vermiş ve dönemsel artış oranının yüzde 5 olarak sabitleneceğini duyurmuştu. 

Bir müjde de TOKİ müteahhitleri için geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ müteahhitlerin sözleşme gereği ilave teminat olarak verdikleri yüzde 5'lik oranı iade edecekleri müjdesini paylaştı. 

TOKİ Sözleşmesi İmzalayan Müeahhitlere İlave Teminatları Geri Ödenecek 

Yapılan değişikliğin ardından TOKİ ile sözleşme imzalayan müteahhitlere sözleşme bedelinin yüzde 6'sı tutarındaki teminat ve yüklenici tarafından tamamlanan işler için yüzde 5 kesinti yapılarak alınıp iş bitiminde verilen ilave teminat kaldırılmış oldu. 

İlave yüzde 5 oranındaki kesintinin kaldırılması ile beraber TOKİ, nakit ihtiyaçlarını başka finans kuruluşlarından karşılayan müteahhitlere bu kesintiyi iade ederek nakit akışını sağlama imkanı sunmuş olacak. Artan demir fiyatları ve malzeme fiyatları nedeniyle maddi sıkıntılar yaşıyan TOKİ müteahhitlerinin bu şekilde nakit akışlarına destek sağlanması amaçlanıyor. 

Emlak365.com