TOKİ Peşin Erken Ödeme İndirim Kampanyası Hakkında 5 Soru 5 Yanıt!

TOKİ peşin ödeme indirimi 2019 kampanyası başladı.

TOKİ Peşin Erken Ödeme İndirim Kampanyası Hakkında 5 Soru 5 Yanıt!

TOKİ peşin ödeme indirimi 2019 kampanyası başladı. Bu seneni ikinci ve son erken ödeme indirimi kampanyası ile TOKİ borcunun tamamını ya da bir bölümünü kapatana peşin ödeme indirimi uygulayacak! TOKİ erken ödeme kampanyası 2019 hakkında en çok sorulan 5 soru ve yanıtı haberimizde!

TOKİ erken ödeme kampanyası 2019 için yeni başvurular alınmaya başlandı. Kampanyaya yoğun başvuru olması beklenirken sizler için en çok sorulan 5 sorunun yanıtını hazırladık. İşte TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyası hakkında merak edilenler;TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?TOKİ başvuru tarihi 23 Eylül 2019 tarihi itibari ile başladı. TOKİ Erken Ödeme İndirimi Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?18 Ekim 2019 tarihi itibari ile TOKİ erken ödeme indirimi kampanyası 2019 başvuruları sona erecek. 

TOKİ Kampanya Başvurusu Nereden Nasıl Yapılacak?TOKİ konut satış sözleşmesi imzalanan Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden başvurular kabul edilecek. TOKİ Erken Ödeme Kampanyası Başvuru Şartları Neler?TOKİ'ye ödenmesi zorunlu olan aidat ve emlak vergisi borcu bulunmaması, 2018 yılının Haziran ayının 30 gününe kadar konut ya da işyeri satın almış olmak, 30 Haziran 2018 ve öncesinde konut ve işyeri taksit ödemelerine başlamış olmak, Toplam borcu 12 aydan daha uzun vadeye sahip olmak şartları aranıyor. TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Hesaplama ve TOKİ Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası, Halkbank Faiz Oranları Yüzde Kaç?TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyasında 100 bin lira borcu olan bir kişi borcunun tümünü kapatması durumunda yüzde 22 indirim imkanından yararlanarak 22 bin lira indirim almaya hak kazanıyor ve sadece 78 bin lira ödeme yaparak borcunu kapatma imkanı elde etmiş oluyor. Kapatma tarihi itibari ile 100 bin lira borcu olan bir kişi bu borcun yarısını kapatması durumunda kalan borç tutarı olan 50 bin lira üzerinden yüzde 22 indirim almaya hak kazanıyor.Yani 50 bin lira üzerinden 11 bin liralık bir indirime hak kazanıyor. 50 bin lira ödeyecek olan bir kişi indirim aldığı tutarı bu rakamdan düşerek 39 bin lira ödüyor. Kalan 50 bin liralık borcunu ise yine taksitlendirerek taksitler halinde ödemeye devam ediyor. 

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com
Yorumlar (0)