TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası İle 7 Bin 400 Kişiye Tapularını Teslim Etti

TOKİ erken ödeme indirimi kampanyası sonrasında tapu sahibi olan kişilerin sayısı açıklandı. Detaylar haberimizde...

TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası İle 7 Bin 400 Kişiye Tapularını Teslim Etti

21 Mart 2019 tarihinde başlayan TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyası sonrasında toplanan para ve kampanyadan yararlanan kişi sayısı belli oldu. 

TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından TOKİ Dergisi için yapılan röportajda açıklanan rakamlara göre bu sene düzenlenen kampanyada 7 binden fazla aile tapusunu aldı. 

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası İle 455 Milyon Lira Para Toplandı 

Konu hakkında açıklam ayapan Başkan Bulut "İdaremizin konut ve iş yeri alıcılarına dönük düzenlediği erken ödemede yüzde 22 indirim kampanyası başarıyla tamamlandı. Borcunu vadesinden önce ödeyip indirimden yararlanan ve toplam 455 milyon 244 TL borç kapatan 7 bin 400 vatandaşımızı tapu sahibi yapmanın memnuniyeti içindeyiz.

Borcunun tamamını kapatamayan 1.335 vatandaşımız yaptıkları 54 milyon 278 bin TL’lik peşin ödemeyle yüzde 22 indirimden faydalandı. Kampanyaya katılan vatandaşlarımızın yüzde 77’si 395 milyon 197 bin TL'lik borcunu kişisel tasarruflarla kapattı. Gerek katılım oranı gerekse kredi kullanmadan ödeme yapılan oran bizleri sevindirdi. Kredi kullanılmadan, tasarrufla para ekonomiye kazandırıldı' dedi. 

TOKİ Yeni Bir İndirim Kampanyası Düzenleyecek Mi?

TOKİ tarafından her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilen TOKİ erken ödeme kampanyası ya da TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyası olarak anılan kampanya 2018 yılında iki kere düzenlenmişti. 

Bu nedenle söz konusu kampanyanın 2019 yılında bir kere daha düzenlenmesi bekleniyor. TOKİ kampanya boyunca isteyen kişilere TOKİ konut satış sözleşmesi imzaladıkları şubeler üzerinden düşük faizli kredi kullanım imkanı da sunuyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (2)
Maşuk Toki mağduru 2 yıl önce
Ben emekli oldum borcumu kapattım tapumu 40 gündür vermiyorlar. Bina yöneticisinden borçum olmadığına dair belge getirdim yok site yönetimi imzalayacakmış 4 yıl önce feshedilmiş yönetimi. Devlet kuramamış ben nasıl kurayım. Benim gibi 10 kişi mağduruz
Yalçın t 2 yıl önce
Fakir fukara edebiyatı yapıyonuz,alt gelir grubu ailelerin tamamı borçlarını nasıl erken kapatıyor.Nasıl yani hepsine birden mi yüklü miraslarkaldı.Yada hepsini mi satacak tarlası vardı,piyangomu birden mi tosladı hepsine,arkadaş gidin kendinizi kandırdın...