TOKİ Resmen Duyurdu! Hiç Evi Olmayana 31 Şehirde Ev Satıyor, İndirimli Fiyatlarla 10 Yılda Geri Ödenecek

TOKİ Başkanlığı yeni konut satış kampanyasını duyurdu. Kurum tamamlanmış projelerden açık artırma ile konut satışı yapacağını ilan etti. Evi olmayanları ev sahibi yapmak isteyen TOKİ Başkanlığı'nın konut projelerine başvuruda bulunmak isteyenler için süreç başladı. Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerinden yapılacak TOKİ konut satış başvurularının ardından ihale süreci başlayacak. Kurumun açık artırma ile satışa çıkardığı konutları almak için hak kazananlara ise taksitli ödeme planı oluşturulacak. 10 yıl vade ile geri ödenecek TOKİ evlerinde ayrıca ödeme süreci içinde geleneksel peşin ödeme kampanyaları kapsamında indirimlerde sağlanacak. TOKİ Başkanlığı'nın Aralık 2020 dönemine özel olarak satışa çıkardığı konutlar;.

TOKİ Resmen Duyurdu! Hiç Evi Olmayana 31 Şehirde Ev Satıyor, İndirimli Fiyatlarla 10 Yılda Geri Ödenecek

TOKİ Başkanlığı yeni konut satış kampanyasını duyurdu. Kurum tamamlanmış projelerden açık artırma ile konut satışı yapacağını ilan etti. Evi olmayanları ev sahibi yapmak isteyen TOKİ Başkanlığı'nın konut projelerine başvuruda bulunmak isteyenler için süreç başladı. Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerinden yapılacak TOKİ konut satış başvurularının ardından ihale süreci başlayacak. Kurumun açık artırma ile satışa çıkardığı konutları almak için hak kazananlara ise taksitli ödeme planı oluşturulacak. 10 yıl vade ile geri ödenecek TOKİ evlerinde ayrıca ödeme süreci içinde geleneksel peşin ödeme kampanyaları kapsamında indirimlerde sağlanacak. TOKİ Başkanlığı'nın Aralık 2020 dönemine özel olarak satışa çıkardığı konutlar;

Evi olmayanlar için sağlanan konut satış kampanyalarının en dikkat çekenlerinden bir tanesi de TOKİ Başkanlığı tarafından geldi. Kurumunun daha önceden inşaatını tamamladığı projelerde yer alan satışı yapılmayan konutlar satışa çıkarıldı. İhale ile yapılacakolan satışlar ile farklı illerde bulunan vatandaşlara ev sahibi olma imkanı verilecek. TOKİ'nin müşteriler için en cazip noktası olan ödeme sürecinde özel avantajların yer aldığı yeni konut satışları için süreç ise ilan yayımlanır yayımlanmaz başladı. Bu durumda TOKİ'den ev almak isteyenlerin neler yapmaları gerektiğini kurumun resmi satış ilanında yer alan bilgiler kapsamında paylaşıyoruz. İşte Aralık 2020'nin konut satış kampanyasında ilişkin satış detayları. HİÇ EVİ OLMAYANA TOKİ'DEN 120 AY VADEYLE KONUT SATIŞ KAMPANYASI TOKİ Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek konut satışları farklı yapılarda bulunuyor. Kurumun resmi sitesinde, satışlar bölümünde yer alan konut özelliklerine göre bu satışlar ile 1+1, 2+1, 3+1 daireler almak mümkün. Ödemeler ise alınan daireler için belirlenen başlagınç fiyatı ve ihale son fiyatına göre belirlenecek. Açık artırma üzerinden belirlenecek konut fiyatları daha sonra kurumun ilan ettiği ödeme yöntemlerinden biriyle tamamlanabilecek. 

31 ŞEHİRDE 133 EV SATIŞTASatış duyurunda hangi şehirlerde ev satın alınabileceğini de bildiren TOKİ Başkanlığı başta Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehirde konut satışı yapacağını duyurdu. TOKİ Başkanlığı'nın açıkladığı listede yer alan şehirler. Ankara, Adana, Aksaray, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl, Bursa, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Hatay, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat ve UşakPEŞİNAT SONRASI 10 YIL GERİ ÖDEMELİ Söz konusu konut satışlarında vatandaşlar için en önemli unsuz ödeme detayları. Vatandaşlar konut satışlarında en uygun ödeme yöntemleri ile ödemelerini tamamlamak isterken TOKİ vatandaşların bu taleplerine yüzde 25 peşinat ödemesi ve 10 yıl vade imkanları ile yanıt verdi. BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?31 ilde 133 konut satışı ile ev sahibi olmak isteyenler 17 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek ihaleye katılacaklar. İhaleye katılmak isteyenler ise daha önceden başvurularını kuruma bildirecekler. TOKİ Başkanlığı başvuru işlemleri için yaptığı açıklamasında "Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıntılı bilgilere www.toki.gov.tr ile www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek." bilgilerini verdi. 

TOKİ'NİN İNDİRİM FIRSATLARIToplu Konut İdaresi Başkanlığı her yıl düzenli indirim kampanyaları düzenler. Bu indirim kampanyaları ile TOKİ Başkanlığı müşterilerinin peşin ödeme yapmaları durumunda yüzde 20 indirim fırsatından yararlanabileceklerini duyuruyor. Belli bir miktar borç ödemesi yapan vatandaşlar yüzde 20 indirimden yararlanıyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)