TOKİ Sosyal Konut Projesinden 297 Ev Satacak! Kiradan Ucuz Aylık 500 TL Taksitle

TOKİ Mart 2021 döneminde sosyal konut projesi ve alt gelir grubundan 2+1 ve 3+1 konut satışı gerçekleştirecek. TOKİ tarafından ilan edilen duyuruda 297 adet konut satışı yapılacağı duyuruldu. Konut satışları için başvurular ise 22 Mart tarihinde başlayacak.

TOKİ Sosyal Konut Projesinden 297 Ev Satacak! Kiradan Ucuz Aylık 500 TL Taksitle
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ mart ayının kalan günlerinde yeni bir konut satış ilanı daha yayımladı. Kurum önümüzdeki günlerde başvurularını almaya başlayacağı konut satışları kapsamında 297 adet ev satacak. TOKİ tarafından yeni duyurulan satışlara ilişkin tüm ayrıntıları aktarıyoruz.

TOKİ'DEN YENİ KONUT SATIŞI

Bilindiği üzere TOKİ tamamlanmış konut projelerinden konut satışları yapıyor. Dönemsel olarak yeni duyurular yayımlayan TOKİ hem kuralı hem kurasız konut satışı yapıyor. Kuralı konut satışları kapsamında açık artırma ile konut satan kurum açık satış yöntemiyle kurasız konut satışı gerçekleştiriyor.

Kurasız konut satışları ise kurum tarafından ilan edilen fiyatlar, ilan edilen ödeme seçenekleri ile başvuru önceliğine göre yapıyor. Başvuruların açılmasının ardından istekliler başvuru önceliğine göre ev satın alabiliyorlar. İlk başvuruda bulunanlar istedikleri konutu seçebiliyorlar.

297 KONUT SATIŞI YAPILACAK

Yeni yayımlanan duyuru kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 297 konut satışı yapacak. Bu satışlar Kahramanmaraş'ta yer alan konut projesinden olacak. Tamamlanmış olan alt gelir grubu ve sosyal konut projelerinden yer alan konutlar aşağıda yer alan ödeme planları ile satılacak.

Satışı Yapılacak Konutların Özellikleri

Kurum tarafından ilan edilen duyuruda 2+1 ve 3+1 daire satışı yapılacağı duyuruldu. İlgili projeler kapsamında 230 adet 2+1 daire satışı yapacak olan TOKİ, bunun yanında 67 adet 3+1 konut satışı gerçekleştirecek. Konut satışları başvurularını yapan vatandaşların bir miktar peşinat ödemesi ardından uzun vadeli ödeme planları ile borçlarını ödemesiyle olacak.

2+1 KONUTLAR İÇİN ÖDEME PLANI

2+1 konutlardan ev almak isteyenler için en ucuz konutlar 149 bin TL'den başlayacak. Konutun büyüklüğü, yer aldığı proje, konutun konumu diğer etmenlere bağlı olarak 2+1 konutların fiyatları 204 bin TL'ye kadar çıkacak.

İlan edilen bu fiyatlarla ev almak isteyenler için sunulan ödeme planları ise şu şekilde.Kurum peşin ödeme oranlarını en zyüzde 12 olarak açıkladı. İsteyenler yüzde 20 oranında peşinat ödeyerek ev alabilecekler. Konutlar için sunulan vade süreci 180 ay ve 240 ay. En düşük taksitli ödeme planında 2+1 daireler aylık 500 TL taksitle alınabilecek.

3+1 KONUTLAR İÇİN ÖDEME PLANI

TOKİ Başkanlığı 3+1 konutlar için ilan ettiği ödeme planında konutların 219 bin TL'den satışa çıkarıldığını duyurdu. Yine konum büyüklük ve diğer etmenlerle konut satış fiyatı 295 TL'ye kadar çıkacak.

3+1 Konutlar için Ödeme PlanıSosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak 3+1 konut satışlarında en düşük peşinat tutarı yüzde 10 olarak açıklandı. Müşteriler ayrıca yüzde 20 peşinat ödeyip kalan tutarı taksitle ödeyebilecekler. Konutlar için vatandaşlara 120 ay ve 180 ay vade olanağı sunuluyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

TOKİ'nin Kahramanmaraş'ta yer alan konut projelerinden ev almak isteyenler için başvurular 22 Mart tarihinde açılacak ve 2 Nisan tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfı içinde isteklilerin başvuruda bulunmaları gerekiyor.
Yorumlar (0)