TOKİ Trabzon Araklı Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Canlı Yayında Belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından hayata geçirilen TOKİ Trabzon Araklı kura çekilişi sonuçları pandemi nedeni ile alınan tedbir kararları kapsamında seyircisiz olarak noter huzurunda gerçekleşti. TOKİ Trabzon Araklı Özgen Mahallesi konut projesi kura çekilişi sonuçları isim listesi kapsamında 93 adet 2+1 konut ve 48 adet 3+1 konut olmak üzere toplamda 278 konutun hak sahipleri belirlendi. Trabzon Araklı TOKİ kura çekili sonuçları hakkında merak edilenler haberimizde!

TOKİ Trabzon Araklı Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Canlı Yayında Belirlendi
Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin en büyük umutlarında biri olmaya devam eden TOKİ bir yandan yeni konut projelerini duyururken bir yandan da devam eden konut projeleri için kura çekilişlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda 20 Nisan 2021 Salı yani bugün TOKİ Trabzon Araklı Özgen Mahallesi konut projesi kura çekilişi yapıldı. Kura çekimi koronavirüs tedbirleri nedeni ile seyircisiz olarak gerçekleştirilirken noter huzurunda yapılan çekiliş kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayımlandı.

TRABZON ARAKLI TOKİ KURA SONUÇLARI 2021 İSİM LİSTESİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan kura çekimi kapsamında alt gelir grubu olarak satışa sunulan 2+1 konutlar için yüzde 10 şehit kontenjanı ve yüzde 5 engelli kontenjanı ayrılırken bu konutlar için şehit ailelerinden başvuru yapan olmadı.

Proje kapsamında satışa sunulan 2+1 93 adet konut için 649 kişi başvuruda bulunurken engelli kontenjanı için başvuru yapan kişi sayısı ise 29 olarak açıklandı. Bu kapsamda ilk olarak engelli kontenjanı kapsamında ayrılan 5 adet konut için engelli başvuruları arasından hak sahibi belirlendi. Sonrasında ise kalan başvuruların da eklendiği diğer kategori arasından hak sahipleri noter huzurunda belirlendi.

Daha sonra sıra orta gelir grubu için başvuruların kabul edildiği 48 adet 3+1 konut kura çekilişine geldi. Bu kategoride 2 adet şehit ailesi başvurusu yapanlar direkt olarak ev sahibi olurken 30 engelli kontenjanı için öncelikli olarak 3 hak sahibi belirlendi. Toplam 788 kişinin başvuruda bulunduğu 3+1 konutlar için de 48 hak sahibi ve 20 yedek talihli belirlendi.

Söz konusu konut projesinin kura çekilişi sonuçları sıralı isim listesi bu akşam TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilirken yine akşam saatlerinde e devlet üzerinden de kimlik numarası ile sorgulama yapılabilecek.
Yorumlar (0)