TOKİ Türkiye Geneli Açık Satış Listesi Ağustos 2020 Yayımlandı! Asgari Ücretli, Dar Gelirli, Alt Gelir Grubu Ailelere 552 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bayram öncesi Ağustos ayına ait yeni Türkiye Geneli Açık Satış Ağustos 2020 ilanlarını yayımladı. Yayımlanan ilanlar ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi konut satın alma imkanı çekilişsiz kurasız olarak sunuldu. TOKİ'nin çekilişsiz olarak sattığı konut projeleri Türkiye'nin farklı illerinde yer alırken listede yer alan en düşük aylık taksit tutarı ise 552 lira olarak belirlendi. TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen kişiler için konut satış ilanları ve başvuru şartları haberimizde...

TOKİ Türkiye Geneli Açık Satış Listesi Ağustos 2020 Yayımlandı! Asgari Ücretli, Dar Gelirli, Alt Gelir Grubu Ailelere 552 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi için dün itibari ile kura çekilişlerini tamamlayan TOKİ bir yandan da açık satış ilanları ile ev sahibi olmak isteyen kişilere cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. 

Satışa sunduğu alt gelir grubu projeleri ile dar gelirli aileler ve hiç evi olmayan asgari ücretli çalışanlar ile emeklilere özel fırsatlar sunan TOKİ açık satış ilanları ile de çekilişsiz kurasız konut satışı yapıyor. 

TOKİ AÇIK SATIŞ İLANLARI LİSTESİ NEDİR / NE DEMEK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ alt gelir grubu satış ilanları çekilişsiz, kurasız başvuru önceliğine göre konut satışı yapılan ilanlardır. 

Daha önce TOKİ tarafından alt gelir grubu olarak satışa sunulan konutlardan TOKİ stoklarında kalanlar için ayrıca bir kura çekilişi yapılmamakta, bu evler çekilişsiz olarak satılmaktadır. Örneğin kura çekilişinde adı çıkan kişinin TOKİ başvuru şartlarını taşımadığının tespit edilmesi nedeni ile hak sahibinin iptal edilmesi, yeterli başvuru olmadığı için konutun satılamaması gibi nedenlerle elde kalan konutlar TOKİ tarafından daha cazip koşullar ve düşük fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU DAR GELİRLİ AİLELER İÇİN SATILAN UCUZ KONUT PROJELERİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. Türk vatandaşı olmak, 
  2. Başvuru yapılacak olan konut projesinin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek ve bu il nüfusuna kayıtlı olmak, 
  3. Daha önce TOKİ'den konut almamak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak, 
  4. Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine ya da bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması, 
  5. Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması, 
  6. Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2 bin 600 lirayı aşmaması (yani aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en fazla 2 bin 600 lira olması, İstanbul için bu sınır 3 bin 100 lira olarak uygulanmaktadır). 

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tüm açık satış ilanlarını TOKI GOV TR internet sitesi üzerinden ilan etmekte olup yukarıda aranılan şartları taşıyan kişiler bu ilanlarda belirtilen Halkbank ya da Ziraat Bankası şubeleri üzerinden belirtilen tarih aralıklarında başvuru yaparak ev sahiib olma imkanı elde edebilirler. 

Açık satış ilanları başvuru önceliğine göre satışa sunulmakta olup bu ilanların tarihlerinin takip edilmesi ve bankaya ilk başvuruda bulunulması gerekmektedir. Örneğin satışa sunulan 10 konut olması durumunda banka şubesine başvuruda bulunan ilk 10 kişi bu evleri almaya hak kazanırken 11. kişi ne yazık ki bu imkanı kaybetmektedir. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ İLANLARI AĞUSTOS 2020 İLANLARI 

AYLIK 552 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI! 

Satışa sunulan konutlar için Ağustos ayında belirtilen tarihlerde başvuru yapma şartı bulunurken Hatay Altınözü konut projesi kapsamında aylık 552 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuldu. 

Projede satışa sunulan en düşük konut fiyatı 132 bin lira olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı 33 bin lira ve en düşük aylık taksit tutarı ise 552 lira olarak açıklandı. Konut projesine başvurular 10 Ağustos ve 30 Eylül 2020 tarihleri arasında Halkbank Hatay şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ'nin Türkiye geneli açık satış ilanları listesi sürekli olarak güncellenmekte olup konut projeleri ilanları emlak365.com sitesi olarak takipçilerimize iletilmektedir. Sizlerde sitemizi düzenli olarak takip ederek kira öder gibi ucuz fiyatlarla ev sahibi olma fırsatını yakalayabilirsiniz... 

Emlak365.com

Yorumlar (1)
Kenan 6 ay önce
Evim olsun yeter çocuklarımın yuvası olsun