TOKİ Türkiye Geneli Konut Projeleri Neler, TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gerek konut fiyatlarının yükselmesi gerekse de konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş ev sahibi olmak isteyen kişileri TOKİ projeleri için araştırma yapmaya itiyor.

TOKİ Türkiye Geneli Konut Projeleri Neler, TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ 285 liradan başlayan alt gelir grubu konut projeleri ile dikkat çekerken bir yandan yeni projeler için ihaleler düzenlemeye bir yandan da yeni satış duyuruları gerçekleştirirek konut satışına devam ediyor. 

Özellikle de TOKİ alt gelir grubu konut projeleri yoğun ilgi görüyor. TOKİ Ankara projeleri, TOKİ İstanbul projeleri ve TOKİ İzmir projeleri yoğun ilgi görürken bu şehirlerde satışa sunulan ucuz konutlar rekor oranda başvuru alarak büyük bir hızla satılıyor. 

TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ'den ev satın almak isteyen kişilerin kurum tarafından yapılan satış duyurularını güncel olarak takip etmeleri gerekiyor. Çünkü her konut için kurum belirli bir süre başvuruları kabul etmekte, alt gelir grubu konut satışı için ise başvuru süresinin dolması ardından kuralı konut satışı yaparak hak sahiplerini belirlemektedir. 

Bu nedenle güncel ilanların takibi büyük önem taşımakta olup emlak365 olarak sitemiz TOKİ projeleri satışa sunulduğu anda ilanlarını hazırlayarak takipçilerimize duyurmaktadır. Bunun yanı sıra kurumun resmi internet sitesi olan toki.gov.tr üzerinden Türkiye Geneli Satışlar ilanı bölümünden de bu ilanları takip etmeniz mümkündür. TOKİ Türkiye Geneli Satışlar bölümüne ulaşmak için TIKLAYINIZ...

TOKİ'den Nasıl Ev Sahibi Olabilirim?

TOKİ'den ev satın almak istiyorsanız kurum tarafından verilen ilanları takip ederek size uygun olanlar için TOKİ satış ilanı metninde belirtilen bankaya başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. TOKİ konut satışları Halkbankası ve Ziraat Bankası üzerinden yapılmakta olup her proje için bu iki bankadan biri üzerinden konut başvuruları alınmaktadır. 

Bazı konut satışlarında sadece belirli şubeler üzerinden konut başvuruları alınmakta, bazı konut projelerinde ise Türkiye geneli banka şubeleri üzerinden TOKİ başvuru bedeli ücreti yatırılarak TOKİ konut başvuru formu doldurulmaktadır. 

Kuralı satışlarda ön başvuru alınmakta, TOKİ açık satış yöntemi ile satılan konutlarda ise başvuru önceliğine göre satış yapılmaktadır. Yani bu projelerde konut satın almak isteyen kişilere başvuru önceliğine göre satış yapmakta, ilk başvuruda bulunan kişiler satışa sunulan konut sayısına göre konut seçme hakkına sahip olarak ev sahibi olmaktadır. 

TOKİ başvuruları konutların satışa sunulduğu bankalar üzerinden yapılmakta olup tüm satış ilanları yukarıdaki linkte yer alan Türkiye Geneli Satışlar bölümünden ilan edilerek kamuoyu ile paylaşılmaktadır. 

İnşaat Sektörünü Yakından İlgilendiren Emlak Haberlerini, Kampanyalı Konut Projelerini, TOKİ Satış Duyurularını ve TOKİ Kura Sonuçlarını, Konut Kredisi Faiz Oranları İle İlgili Güncel Bilgileri Almak İçin Aşağıda Yer Alan Uygulamalarımızı İndiribelir Ya Da Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz....

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter sayfamız için TIKLAYINIZ

Emlak365.com