TOKİ Ucuz Ev Müjdesi! Dar Gelirli Konutları İle Ekim Ayında 7 Bin TL Peşinat 263 TL Taksitle Ev Alma Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ Konutları için Ekim ayı müjdesi geldi. TOKİ dar gelirli konutları ile emekli, asgari ücretli ve alt gelir grubu kişiler için kira öder gibi iev sahibi olma fırsatını sunan yeni konut projeleri satış listesi yayımladı. İşte TOKİ Türkiye geneli satış listesi ile ev sahibi yapacak konut projeleri!

TOKİ Ucuz Ev Müjdesi! Dar Gelirli Konutları İle Ekim Ayında 7 Bin TL Peşinat 263 TL Taksitle Ev Alma Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ Konutları için Ekim ayı müjdesi geldi. TOKİ dar gelirli konutları ile emekli, asgari ücretli ve alt gelir grubu kişiler için kira öder gibi iev sahibi olma fırsatını sunan yeni konut projeleri satış listesi yayımladı. İşte TOKİ Türkiye geneli satış listesi ile ev sahibi yapacak konut projeleri!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dar gelirli kişileri ev sahibi yapmak üzere yeni TOKİ projeleri üzerinden satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. Cumhurbakanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrası TOKİ yapılan yasal düzenleme ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanmış, ardından da ucuz konut üretimine ağırlık vermeye başlamıştı. 250 Bin Ucuz Konut Üretilecek! TOKİ tarafından 250 bin ucuz sosyal konut üretimine karar verilirken söz konusu konutlardan ilk 50 bin tanesi için geride bıraktığımız dönem talep toplama işlemi tamamlanmış ve kura çekilii ile hak sahipleri belirlenmişti. Kademeli olarak kalan 200 bin konut için de satış ilanları yayımlanarak dar gelirli vatandaşlar ev sahibi yapılacak. TOKİ Başvuru Şartları Neler?Türk vatandaşı olmak, Projenin olduğu il nüfusuna kayıtlı olmak ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak, TOKİ kredisi çekmemiş olmak ve TOKİ'den ilk kez ev alıyor olmak, Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkul bulunmaması, Başvuru yapıldığı tarih itibari ile en az 25 yaşında olmak, Aylık hane halkının aranılan sınırı aşmaması şartları aranmaktadır. TOKİ Balıkesir 2. Etap 1. Bölge Toplu Konut Projesi (51 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 51 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 21 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Halkbank Balıkesir şubeleri üzerinden satışa sunuluyor. 

TOKİ Burdur Gölhisar 2.Etap Yusufça Mahallesi Konut Projesi (1 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Yusufça Mahallesinde toplam 1 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Ekim – 27 Aralık 2019 tarihleri arasında  Ziraat Bankası Gölhisar şubesi üzerinden açık satışa sunuluyor. 

TOKİ Kütahya Altıntaş Cumhuriyet Mahallesi Hürriyet Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (9 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 9 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 14 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası Altıntaş Kütahya şubesi üzerinden satışa sunulacak. Konut başvuruları 14 Ekim tarihinde başlarken en düşük konut peşinatı 11 bin 555 lira ve en düşük aylık taksit tutarı ise 320 lira olarak uygulanacak. 

TOKİ Niğde Çiftlik 2. Etap Alt Gelir Grubu Konut Projesi (2 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 2 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 07 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden açık satış yöntemi ile satışa sunulacak. Projede yer alan konutlar sadece 7 bin lira peşinat ve 331 liradan başlayan taksitlerle satışa sunuldu. 

TOKİ Malatya Darande İlçesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (1 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 1 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 07 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden açık satış yöntemi ile satışa sunulacak. Sadece 7 bin lira peşinat ve 394 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulan projeden ev almak isteyen kişiler için başvurular bugün itibari ile başladı. 

TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır, TOKİ'den Nasıl Ev Alınır?TOKİ ucuz ev ilanları her ay kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilmekte olup yine günlük olarak güncellenmektedir. Bu nedenle ilanların yakından takip edilmesi gerekmekte olup emlak365.com sitemiz üzerinden hem başvuru tarihleri hem de kuralı satışlar için kura sonuçları duyurulmakta olup bunları takip etmek isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar (0)