TOKİ Ucuz İşyeri Satışı Başvurularında Süre Doluyor! 23 İlde Dükkan Satış Listesi ve Fiyat Tablosu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 23 ilde açık artırma ile satışını yapacağı işyeri projeleri için başvuru süreci doluyor. 14 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilecek ihale ile satılacak olan dükkanlar için vatandaşların ihale sürecine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. İnternet üzerinden teklif verilebilecek işyeri satışlarına dair listeler haberimizde.

TOKİ Ucuz İşyeri Satışı Başvurularında Süre Doluyor! 23 İlde Dükkan Satış Listesi ve Fiyat Tablosu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ekim ayına özel yayımladığı konut ve işyeri satışları için süreç sona eriyor.

Açıklanan satış takvimine göre; TOKİ 14 Ekim saat 11.00 itibariyle ihale işlemlerine başlayacak. İhale usulü ile TOKİ'den işyeri almak isteyenler için ilan edilen konutların satış fiyatları, ödeme detayları ve konut satışı yapılacak illere dair listeler şöyle;

TOKİ'NİN AÇIK ARTIRMA İLE İŞYERİ SATIŞINDA SÜREÇ SONA ERİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde 155 iş yerini “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sundu. Bu işyerleri için halen başvuru toplama aşamasında olan TOKİ Başkanlığı 23 Ekim Çarşamba (yarın) bu satışlar için ihaleleri düzenleyecek. Söz konusu ihale işlemleri sabah saatlerinde gerçekelştirilecek. 

İhaleye Nasıl Katılabilirim?

TOKİ'den işyeri alacak olan vatandaşlar için ihale işlemleri 11.00 itibariyle başlayacak.Açık artırmalar Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca vatandaşlar internet üzerinden (www.emlakyonetim.com.tr) teklif verilebilecekler. 

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek.

HANGİ ŞEHİRLERDE İŞYERİ - DÜKKAN SATIŞI YAPILACAK?

TOKİ Başkanlığı işyeri, dükkan satışlarının 23 farklı şehirde bulunan TOKİ projelerinden olacağını duyurdu. 

İlana göre yurdun farklı bölgelerinde yer alan projelerden yapılacak satışlar; Ayrıca, Adana, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Niğde, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak şehirlerinde olacak. 

YÜZDE 10 PEŞİNAT - 120 AY VADE TAKSİT

İşyeri alacak olan vatandaşlar için TOKİ Başkanlığı kolay ödeme yöntemleri sunuyor. 

İhale ile işyeri alan vatandaşlar ihale tutarının belli bir kısmını peşin ödeyecekler geri kalan kısım ise taksitle ödenecek. Kurum peşinat ödemelerinin ya yüzde 10 yada yüzde 25 düzeyinde olacağını taksit imkanının da 120 ay olduğunu duyurdu. 

İşyeri, dükkan satışları için yayımlanan liste tıklayınız.

Emlak365.com

Yorumlar (0)