TOKİ'den 17 Bin TL Peşinatla 175 Bin TL'ye 3+1 Konut Satışı! Kura, Çekiliş Yok

Açık satış yöntemiyle bir konut satışı daha yapacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı, resmi sitesinden tüm detayları paylaştı.

TOKİ'den 17 Bin TL Peşinatla 175 Bin TL'ye 3+1 Konut Satışı! Kura, Çekiliş Yok
Açık satış yöntemiyle bir konut satışı daha yapacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı, resmi sitesinden tüm detayları paylaştı. Satışı yapılacak olan konutların fiyatlarını özelliklerini ve diğer ayrıntıları ilan eden kurumun satış duyurusunda yer alan tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

TOKİ'DEN YENİ KONUT SATIŞI

Uşak ili Karahallı ilçesinde yer alan TOKİ projesinden hem konut hem dükkan satışı olacak. 2+1 şeklinde bir konut satışı yapacak olan kurum 19 adette 3+1 konut satışı yapacağını ilan etti. bunun yanında TOKİ Başkanlığı 4 adet dükkan satışı yapacak. Önümüzdeki günlerde başvuruları alınmaya başlayacak satışlar için kura çekilişi olmayacak.

Vatandaşlar başvuru önceliğine göre konutları alabilecekler. Satış işlemleri ve başvuru tarihlerine ilişkin TOKİ "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 19 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 17 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır" duyurusunda bulundu.

KONUT FİYAT LİSTESİ ÖDEME DETAYLARI

Satışa çıkarılan 19 adet konut için tablo yayımlayan kurum, 3+1 dairelerin brüt 111 metrekare büyüklükte olduğunu ilan etti. Konutların aynı büyüklükte olduğunu bildiren TOKİ evlerin net 89 metrekare olduğunu açıkladı. Konutlar için belirlenen fiyatlar 175 bin TL'den başlarken en yüksek fiyatlı konut 217 bin TL olarak açıklandı. Konutlar arasındaki fiyat farkı konutumun konumuna bağlı olarak değişmekte.

Konutlar için ödeme planı detaylarını açıklayan kurum yüzde 10 peşinat ile 120 ay vade, yüzde 20 peşinat ile 180 ay vade olanakları sunuyor. Ödemeler en düşük 780 TL taksitlerle yapılacak. Konutun fiyatı ödenecek peşinata göre en yüksek taksit ödemesi 1629 TL olarak açıklandı. Konutlar için yapılacak peşinat ödemeleri ise en ucuz konut için 17 bin 558 TL olarak açıklandı. Bunun yanında en yüksek fiyatlı konut en yüksek orandan peşinat ödenerek alınmak istenirse 43 bin TL peşinat ödemesi yapılacak.

Ödeme PlanıBAŞVURU İŞLEMLERİ

Satışa çıkarılan TOKİ konutları için başvurular 17 Mart tarihinden itibaren alınacak. Vatandaşlar başvurularını 30 Haziran tarihine kadar yapacaklar. Ancak 19 adet konut satışı tükendiği anda ilan yayından kaldırılacak. Bu kapsamda ilk başvuruda bulunacak olanlar konutları kurasız alacaklar. Konut satışları için başvuru işlemleri ise TC. Ziraat Bankası AŞ. Sadece Temerküz Şubesi üzerinden yapılacak. Söz konusu banka şubesi Uşak ili Karahallı İlçesinde yer alıyor.
Yorumlar (0)