TOKİ'den 35 Şehirde Ucuz Konut Kampanyası! 435 TL Taksitle Ev Satışı, Şartlar ve e-Devlet Başvuru Ekranı

TOKİ 35 şehirde ucuz ve uzun vadeli konut satıyor. Yılın son kampanyaları kapsamında ilan edilen satışlar için başvuru süreci aralık ayının sonuna kadar devam edecek.

TOKİ'den 35 Şehirde Ucuz Konut Kampanyası! 435 TL Taksitle Ev Satışı, Şartlar ve e-Devlet Başvuru Ekranı
TOKİ 35 şehirde ucuz ve uzun vadeli konut satıyor. Yılın son kampanyaları kapsamında ilan edilen satışlar için başvuru süreci aralık ayının sonuna kadar devam edecek. Satışlar için başvuru koşullarını sağlayanlar başvurularını bankalardan yapacaklar.

Emlak365.com - TOKİ'nin konut satışları son dönemlerde daha çok aranır oldu. Daha uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olmak isteyenlere kurum çok farklı ödeme planları sunuyor. Müşterilerin ödeyebileceği düzeyde peşinat ödemesi belirleyen TOKİ Başkanlığı bunun yanında geri kalan borcun 240 aya kadar uzanan vadelerle ödenmesinin imkanını sunuyor. Kurumun satış listesinde yer alan konutlara başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm detayları ise sizlerle paylaşıyoruz. İşte TOKİ'nin 35 şehirde devam eden konut satışlarına dair tüm esaslar.

TOKİ UZUN VADELİ KONUT SATIŞLARI 35 ŞEHİR İÇİN İLANLAR

TOKİ Başkanlığı konut satış duyurularını kendisine ait resmi internet sitesi olan https://www.toki.gov.tr/ adresinde duyuruyor. Müşteriler bu sitede yer alan satış duyurularını inceledikten sonra kendi şehirleri için herhangi bir konut satışı olup olmadığını araştırıyorlar. Kendilerine uygun konut bulan vatandaşlar ise başvuru koşullarını sağlamaları durumunda başvurularını yapıyorlar. TOKİ'nin ön başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılırken başvuru ücreti yatırılması ve diğer işlemler ise Ziraat Bankası şubeleri ile Halkbank şubelerinden yapılıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 35 şehirde yer alan konut projelerinde açık satış ile konut satışları, kuralı konut satışları bulunuyor. Konut satışlarının bir bölümü aylık hane geliri 5.000 TL altında olan aileler için inşa edilen alt gelir grubu projelerinden oluyor. 1+1 ve 2+1 konut satışı yapan TOKİ Başkanlığı bununla beraber gelir şartı aramadan orta gelir grubundan da konut satışları yapıyor. Ancak her iki satışlar için de bazı koşullar bulunuyor. Bunun dışında bu konutlar özel satışlar ile vatandaşlara satılıyor. Satış sonrası dönemde bu sözleşmeler geçerli oluyor.

TOKİ e-Devlet Konut Başvuruları

TOKİ PROJELERİNE NASIL ULAŞILIR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın farklı illerdeki konut satış projelerine kurumun sorgulama sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Konut inşa edilen şehri ile konut projesinin türüne dair arama yapılabilir. Emlak365.com olarak TOKİ'nin resmi internet sitesinden sunduğu bu sorulama bağlantısını sizlerle paylaşıyoruz.

TOKİ Projelerini Sorgulama Ekranı

ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞLARI İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

1+1, 2+1 dairelerden oluşan TOKİ alt gelir grubu konut projelerinden ev almak isteyenlerin sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Gelir şartından ikamet şartına vatandaşların sağlamaları gereken tüm bu koşullar TOKİ tarafından ilan edildi.

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç),

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ₺5.500 olması

7. Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması.

240 AY VADE İMKANIYLA KONUT SATIŞI

Alt gelir grubu kapsamında satışa çıkarılan 1+1 ve 2+1 daireler ile orta gelir grubu satışa çıkarılan 3+1, 4+1 daireler için TOKİ Başkanlığı yüzde 10 peşinat ve 240 aya kadar vade imkanları sunuyor. Bu olanaklar her proje için değişiyor. Kurum bazı projeler için yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade imkanı sunuyor. Vade olanakları çoğunlukla 120 ay, 144 ay, 180 ay, 216 ay ve 240 ay olarak duyuruluyor.
Yorumlar (0)