TOKİ'den 7 İlde 13 Bin TL Peşinat, 380 Lira Taksitle 904 Adet Çekilişsiz, Kurasız Konut Satış İlanı Yayımlandı!

TOKİ Türkiye geneli açık satış ilanları güncellendi. Yeni yayımlanan son listede aralarında Balıkesir, Bolu, Çorum, Denizli, Kırıkkale, Osmaniye ve Van'ın yer aldığı 7 ilde çekilişsiz kurasız başvuru önceliği ile satışa sunulan 904 konut için sadece 13 bin lira peşinatla sıfır ev sahibi olma imkanı sunuldu. TOKİ satılık ucuz konut ilanları ve başvuru şartları hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

TOKİ'den 7 İlde 13 Bin TL Peşinat, 380 Lira Taksitle 904 Adet Çekilişsiz, Kurasız Konut Satış İlanı Yayımlandı!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ konut satış ilanları listesini güncelledi. Yeni yayımlanan liste kapsamında 7 farklı ilde yer alan 904 konut için düşük fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunuldu. Türkiye geneli açık satış listesi içerisinde yer alan konutlar başvuru önceliği gözetilerek çekilişsiz, kurasız olarak satılacak.

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK LİSTESİ 2021! AÇIK SATIŞ NE DEMEK?

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşların ilk tercihi olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ devlet eli ile sosyal konut üretimine tüm hızı ile devam ediyor. Üretilen konutlar alt gelir grubu, orta gelir grubu ve üst gelir grubu olarak 3 ana kategoride yer alırken alt gelir grubu ve orta gelir grubu yüksek başvuru olması nedeni ile kuralı satış yöntemi ile başvuruya açılıyor.

Kura yöntemi ile satışa sunulan, ancak yeteri kadar başvuru almayan ve bu nedenle elde kalan ya da başvuru yapan kişilerin haklarında yürütülen soruşturma kapsamında başka evlerinin olduğunun tespit edilmesi gibi durumlarda ev alma haklarının iptal edilmesi gibi nedenlerle haklarını kaybetmesi ile açıkta kalan konutlar belirli periyotlar dahilinde TOKİ tarafından açık satışa sunulmaktadır. Bu konutlar çekilişsiz kurasız başvuru önceliğine göre satılır. Yani satışa sunulan konut için ilk başvuru yapan kişi konutu almaya hak kazanır.Yayımlanan son liste ile beraber Balıkesir, Bolu, Çorum, Denizli, Kırıkkale, Osmaniye ve Van'ın yer aldığı 7 ilde çekilişsiz kurasız başvuru önceliği ile 904 adet konut satışa sunuldu.

TOKİ BALIKESİR MANYAS ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞ İLANI (274 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Halk Bankası Balıkesir şubeleri üzerinden satışa sunulacak.Konut projesinde en düşük konut fiyatı 136 bin lira, en düşük konut peşinatı 16 bin 375 lira ve en düşük aylık taksit 667 lira olarak belirlendi.

TOKİ BOLU SEBEN ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (87 ADET KONUT) 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 75 adet 2+1 alt gelir grubu ve 12 adet 3+1 orta gelir grubu konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 12 Nisan 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır.Proje kapsamında satışa sunulan en düşük konut fiyatı 138 bin lira olarak uygulanırken en düşük konut peşinatı 16 bin 656 lira, en düşük aylık taksit tutarı ise 462 lira olacak, başvurular Ziraat Bankası Bolu Seben şubesi üzerinden kabul edilecek.

TOKİ ÇORUM DODURGA KONUT PROJESİ (5 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 5 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 04 Ocak 2021 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken konutlar için başvurular Ziraat Bankası Çorum şubeleri üzerinden kabul edilecek.TOKİ DENİZLİ İLİ ÇARDAK İLÇESİ SARAY MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (37 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 37 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ocak 2021 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında Ziraat Bankası Çardak Denizli şubesi üzerinden satışa sunulacak.TOKİ KIRIKKALE MERKEZ YUVA MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (463 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 463 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Şubat 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Halkbank Kırıkkale şubeleri üzerinden satışa sunulacak.TOKİ OSMANİYE BAHÇE KONUT PROJESİ (17 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 17 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 17 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Ziraat Bankası Bahçe Osmaniye şubesi üzerinden satışa sunulacak. 

Proje kapsamında satışa sunulan konutlar için en düşük fiyat 114 bin lira olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı 13 bin 687 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 380 lira olarak uygulanacak.

Konutların tümü çekilişsiz kurasız belirtilen tarihlerde başvuru önceliğine göre satılacak.
Yorumlar (0)