TOKİ'den 9 Şehirde Konut İmarlı Arsa Satışı! KDV'siz Yüzde 25 Peşinatla 24 Ay Vadeli

TOKİ Başkanlığı 9 farklı şehirde yer alan arsaların ihale usulü ile satılacağını duyurdu. TOKİ tarafından yayımlanan arsa satış ilanında yer alan iller arasında Ankara, İzmir ve Antalya gibi şehirler yer alıyor. İşte listenin tamamı.

TOKİ'den 9 Şehirde Konut İmarlı Arsa Satışı! KDV'siz Yüzde 25 Peşinatla 24 Ay Vadeli
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yeni bir duyuru yayımlayarak arsa satışları yapacağını duyurdu. İhale ile konut imarlı arsa satışı yapacak olan kurumun yayımladığı başvuru kılavuzunda açık artırmalar 20 Nisan tarihinde gerçekleştirileceği ilan edildi.

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için ihale tarihinden başvurularını TOKİ Başkanlığına iletmeleri gerekiyor. Konut imarlı arsa almak isteyenler için tüm liste sizlerle.

KONUT İMARLI ARSA SATIŞI

TOKİ Başkanlığı'nın konut imarlı arsa satış duyurusunda, satışların 9 şehirde olacağı bilgisi verildi. 9 şehirde satışı gerçekleştirilecek arsa sayısı ise 26 olarak açıklandı. Ayırca yayımlanan duyuruda arsaların tamamının konut imarlı olmadığı bilgisi verildi.

Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılacak İller

İzmir Çeşme'de 2 adet konut imarlı arsa satışı yapılacak.

Erzincan Merkez'de 1 adet konut imarlı arsa satışı yapılacak.

Kırıkkale Yahşiyan'da 1 adet konut imarlı arsa satışı yapılacak.

Malatya Battalgazi'de 2 adet konut imarlı arsa satışı yapılacak.

Mardin Midyat'ta 1 adet konut imarlı arsa satışı yapılacak.

Diğer Arsa Satışları

Ankara Kahramankazan'da 13 adet arsa satışı gerçekleştirilecek.

Antalya Kepez'de 2 adet arsa satışı olacak. Şırnak Cizre'de 3 adet arsa ve Aydın Kuşadası'nda 1 adet arsa satışa çıkarıldı.

İHALE BAŞVURULARI VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

Yayımlanan duyuru kapsamında söz konusu arsa satışları KDV'den muaf olarak satılacak. Müşteriler arsaları yüzde 25 peşinat ödeyerek ve 24 ay vade imkanıyla alabilecekler. Arsa satışı için başvuru işlemleri de başlamış durumda. Satışı yapılacak arsalara dair TOKİ Başkanlığı şu tabloyu yayımladı.Vatandaşlar vadeli ödeme planıyla arsa almak isterlerse ihaleye başvuruda bulunacaklar. Başvuru işlemleri 20 Nisan tarihine kadar gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunan vatandaşlar ihale tarihinde dijital platformlar üzerinden başvuru yapabilecekler.
Yorumlar (0)