TOKİ'den Açıklama: Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kura Sonuçları Hatalı Gönderildi!

TOKİ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu konut projesi kura sonuçları için büyük bir hata yapıldı. Projede başvuru yapan kişilere sehven mesaj gönderildiği ortaya çıktı. Asıl hak sahibi olunduğuna yönelik gönderilen hatalı mesajlar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı, ev sahibi olduğunu sanan kişiler büyük hayal kırıklığı yaşadı.

TOKİ'den Açıklama: Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kura Sonuçları Hatalı Gönderildi!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ alt gelirli vatandaşların kira öder gibi e sahibi olmasını sağlayan konut projeleri ile yoğun talep toplamaya devam ediyor. Özellikle de alt gelir grubu konut projeleri yoğun başvuru gören TOKİ bu projelerde hak sahiplerini kura çekilişi ile belirliyor.

Pandemi nedeni ile alınan tedbir kararları kapsamında hak sahipleri için yapılan kura çekilişlerine seyirci kabul edilmezken çekiliş töreni kurumun resmi twitter, you tube ve instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlanırken aynı zamanda TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden de açıklanıyor.

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ KONUT PROJESİ İÇİN KURA SONUÇLARI SEHVEN MESAJ ATILDI 

9 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen TOKİ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu konut projesi kapsamında 230 adet 2+1 konut ve 67 adet 3+1 konut olmak üzere toplamda 297 adet konut için hak sahipleri belirlenmişti.

22 Mart 2021 tarihinde başvuruları alınmaya başlanan ve yoğun ilgi gören TOKİ Kahramanmaraş konut projesi için başvurular 2 Nisan 2021 tarihinde sona ermişti.

Süreçte yoğun başvuru yapılırken ev sahibi olmak için başvuru yapan kişiler arasından hak sahiplerini belirlemek adına kura çekilişi gerçekleştirildi. TOKİ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu konut projesi için başvuru yapan kişiler arasından hak sahipleri noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenerek ilan edilmişti.Bugün TOKİ tarafından yayımlanan son dakika açıklaması ile "Vatandaşlarımıza Kahramanmaraş ilinde asil hak sahibi olunduğuna dair mesajlar sehven gönderilmiş olup, mesaj ulaşan vatandaşlarımızın mesajı dikkate almamaları önemle rica olunur" denilerek hatalı mesaj gönderildiği ortaya çıktı.

Projeye başvuruda bulunan kişilerin cep telefonu numarasına gönderilen hatalı mesaj sonrasında vatandaşlar kendilerine ev çıktığını sanarak büyük sevinç yaşarken mesajların hatalı olduğunun ortaya çıkmasının ardından büyük bir hayal kırıklığı yaşandı ve TOKİ'ye tepki gösterildi.
Yorumlar (0)