TOKİ'den İstanbul ve Kocaeli'de KDV'siz, 60 Ay Vadeyle Arsa Satışı

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile İstanbul ve Kocaeli'nde arsa satışı yapılacağı ilan edildi.

TOKİ'den İstanbul ve Kocaeli'de KDV'siz, 60 Ay Vadeyle Arsa Satışı

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile İstanbul ve Kocaeli'nde arsa satışı yapılacağı ilan edildi. TOKİ'ye ait olan arsaların satışında müşterilere belli bir tutarda peşinat ödemesi ve kalan borcun taksitle ödenmesi imkanı sunulacak.

Yeni hafta başında TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan yeni bir duyuru kapsamında arsa satışı yapılacağı ilan edildi. Geçtiğimiz hafta içerisinde resmi sitesinden ilan ettiği bir duyuru ile ev ve işyeri satışı yapacağını duyuran kurum, şubat ayının ikinci haftasında ise arsa satışı için bir ilan yayımladı. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için ilan edilen liste sizlerle. TOKİ'DEN ARSA SATIŞ İLANIToplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan arsa satış ilanında, satışların İstanbul ve Kocaeli'nde olacağı bildirildi. Bu iki ilde yer alan arsaların nerede olduğuna ilişkin ada parsel listesi aşağıda yer almaktadır.

Söz konusu satış listesinde yer alan tüm arsalar ihale kapsamında satılacak. Vatandaşlar ilgili kurum birimlerine ihale başvurusunda bulunduktan sonra ihaleye dahil olacaklar. İhale sonrası oluşturulacak ödeme planında ise müşterilere özel fırsatlar sunulacak.ÖDEME SÜRECİNDE ÖZEL FIRSATLAR - KDV'SİZ, 60 AY VADE, YÜZDE 25 PEŞİNATTOKİ Başkanlığı tüm satışlarında uyguladığı özel satış avantajlarını arsa satışlarında da devam ettiriyor. Müşterileri yukarıda tabloda yer alan arsaları KDV'den muaf bir şekilde alabilecekler. KDV ödemesi yapmayacak olan müşterilere bir ek avantaj ise düşük peşinat oranı. Yüzde 25 ve yüzde 30 oranında peşinat ödemesi yapacak olan müşteriler geri kalan ödemelerini 60 ay vade ile yapabilecekler.

ARSA BAŞVURULARI NEREYE YAPILACAK?TOKİ tarafından gerçekleştirilecek bu arsa satışlarına başvuruda bulunacak olanlar başvurularını ihale tarihi olan 24 Şubat'a kadar yapacaklar. Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin kurum tarafınadn duyurulan telefon numarası üzerinden bilgi alınabilir.Emlak365.com

Yorumlar (0)