TOKİ'den Satışa Sunulan Ucuz Evler İle 10 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ başvuruları bugün başlayan konut projeleri ile ucuz ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

TOKİ'den Satışa Sunulan Ucuz Evler İle 10 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ başvuruları bugün başlayan konut projeleri ile ucuz ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere uygun alt gelir grubu evler!

Yeni haftanın TOKİ ilanları yayımlandı. Yayımlanan yeni ilanlar ile sadece 10 bin liradan başlayan peşinatlarla ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. 

TOKİ Kars Merkez 698 Adet Toplu Konut Uygulaması Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 45 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 21 Mayıs 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuluyor. 2+1 konut 6 adet ve 3+1 konut 39 adet olmak üzere toplam 45 adet konut satışa sunulurken TOKİ ev başvurusu Halkbank Kars şubeleri üzerinden kabul edilecek. Başvurular için en düşük konut fiyatı 106 bin liradan başlarken en düşük aylık taksit tutarı ise 442 lira olarak uygulanacak. 

TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi 1423 Konut Uygulaması Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 6 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 20 Mayıs 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuluyor. Projede satışa sunulan konutlar sadece 10 bin lira peşinatla satışa sunulurken aylık taksit ödemeleri ise en düşük 642 liradan başlıyor. Konut projesine başvurular ise Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Karaman Doğukışla Vadisi Kentsel Dönüşüm 1. Etap 416 Konut Projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 1 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 20 Mayıs 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuluyor. TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen kişiler başvurularını Halkbank şubeleri üzerinden yapacak. Projede elde kalan son bir adet konut 304 bin 600 liradan satışa sunulurken en düşük aylık peşinat tutarı 30 bin 406 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 2 bin 855 lira olarak uygulanacak. 

TOKİ Başvuruları Nereye Yapılıyor?
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Türkiye genelinde farklı illerde çok sayıda konut projesini eş zamanlı olarak yürütüyor. Her konut projesi için kurum önce ihaleye çıkıyor ve konut işini ihaleyi kazanan firmaya veriyor.Ardından da konut satışları için TOKİ internet sitesi üzerinden TOKİ satış duyuruları yayımlanıyor. Ancak bu başvuruları güncel olarak takip etmek gerekiyor. Bu nedenle duyuruları kaçırmamak adına TOKİ haberleri ve duyurularına yer veren emlak365.com sitemizi takip etmeniz sunulan fırsatları yakalamanızı sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Bunun için mobil uygulamamızı aşağıda yer alan linkler üzerinden indirebilirsiniz.TOKİ başvuruları kurum tarafından verilen ilan metninde belirtilen bankalara yapılıyor. Satışlar ya Ziraat Bankası şubeleri ya da Halkbank şubeleri üzerinden yapılıyor. Konutlardan satın almak isteyen kişiler belirlenen TOKİ peşinatı ile banka şubelerine başvuruda bulunarak burada gerekli işlemleri tamamlıyor.Ardından da alt gelir grubu ve orta gelir grubu için TOKİ kura çekilişi aşamasına geçiliyor. Üretilen konuttan daha fazla kişi tarafından projeye başvuruda bulunulması durumunda TOKİ kura çekilişi yapılıyor. Zaten TOKİ başvuru yerleri tarafından da TOKİ başvuru formu dolduran kişilere bu bilgi veriliyor.Hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından TOKİ konut sözleşmesi imzalanıyor ve konut teslimleri yapılıyor. Bazı projelerde ise TOKİ başvuru önceliği ile konut satışı yapıyor. Yani ilk başvuruda bulunan kişi satışa sunulan konutu satın almış oluyor. Bu nedenle TOKİ satış ilanları ve duyurularının yakından takip edilmesi gerekiyor.TOKİ konut projeleri, kura tarihleri, kura sonuçları, inşaat ve emlak haberleri ile konut kredisi fazi oranlarını yakından takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar (0)