TOKİ'nin 25 Şehirde Satışa Çıkardığı 141 Arsa için Başvuru Süreci Dolmak Üzere

TOKİ Başkanlığı'nın 2020 yılsonu satış kampanyası içerisinde yer alan arsa satışlarına ilişkin ihale işlemleri 25 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ'nin 25 Şehirde Satışa Çıkardığı 141 Arsa için Başvuru Süreci Dolmak Üzere

TOKİ Başkanlığı'nın 2020 yılsonu satış kampanyası içerisinde yer alan arsa satışlarına ilişkin ihale işlemleri 25 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Arsa almak isteyenlerin bu tarihe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

2020 yılsonuna doğru TOKİ Başkanlığı yayımladığı farklı duyurular ile arsa, işyeri ve konut satışı yapacağını duyurmuştu. Kurum tarafından yayımlanan bu duyurulardan ev ve işyeri satışları için süreç tamamlandı. Yılsonu öncesinde başvuruları devam eden ve önümüzdeki günlerde satışı gerçekleştirilecek olan listede sadece arsalar bulunuyor. 

25 ŞEHİRDE ARSA SATIŞI

TOKİ Başkanlığı arsa satışlarına dair yapmış olduğu basın açıklamasında toplam 141 arsa satışı yapacağını duyurdu. Kurumun arsa satışları Türkiye geneli 25 şehirde olacak. İhale ile gerçekleştirilecek arsa satışları için kurum fiyat listesini ilan etti. Bu fiyatlar üzerinden ihaleye katılacak olan vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda arsaların sahibi olacaklar. 

Arsa Satışı Yapılacak 25 Şehir

Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van.

ÖDEME KOLAYLIKLARI

TOKİ Başkanlığı arsa alacak olan vatandaşlara ayrıca özel ödeme koşulları sunacak. Müşteriler arsa alımları sonrası ödemeyi taksitle yapabilecekler. Alınan arsanın değerinin yüzde 25'ini peşinat olarak ödeyecek olan vatandaşlar geri kalan ödemeleri 60 ay vade ile yapabilecekler. 

BAŞVURULAR BANKALAR ARACILIĞIYLA OLACAK

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın arsa satışlarına başvuruda bulunacak olan istekliler başvurularını Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden yapacaklar. Detaylı bilgi edinmek isteyenler "www.toki.gov.tr" ile "www.emlakyonetim.com.tr" internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan tüm detayları öğrenebilecekler.

Yorumlar (0)