TOKİ'nin Ucuz Taksitli Konut Satışlarına Başvuru Süreci Ay Sonunda Doluyor! 2+1, 3+1 Daireler

TOKİ Başkanlığı'nın farklı şehirlerde ilana çıktığı kurasız, açık konut satışları için başvuru süreci Aralık ayı sonunda doluyor.

TOKİ'nin Ucuz Taksitli Konut Satışlarına Başvuru Süreci Ay Sonunda Doluyor! 2+1, 3+1 Daireler

TOKİ Başkanlığı'nın farklı şehirlerde ilana çıktığı kurasız, açık konut satışları için başvuru süreci Aralık ayı sonunda doluyor. TOKİ'nin bu duyuruları ile ev almak isteyenler için başvuru süreci devam eden ilanları, bu ilanlarda yer alan konut satış rakamlarını ve 2+1, 3+1 daire şeklinde olan bu konutlar için başvuruların nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın açık konut satış ilanları için son duyurular kaldı. Kurumun 2+1 ve 3+1 konut satışı yaptığı açık konut satışları ile vatandaşlar başvuru önceliğine göre konut sahibi olabiliyorlar. Kura olmayan bu konut satışlarında ise süreç yılsonunda yenilenecek. TOKİ'NİN AÇIK KONUT SATIŞLARI ARALIK AYI DUYURULARITOKİ Başkanlığı'nın yayımladığı duyurularda dar gelirli vatandaşlar için ikamet şartıyla 2+1 daireler satılşa çıkarıldı. Bunun dışında orta gelir düzeyi için ise 3+1 daire satışları yapılıyor. Orta gelir grubunda bulunan vatandaşlar için satılan bu dairelerde ise ikamet şartı yer almıyor. Aralık ayı sonunda sona erecek olan başvurulara göre; TOKİ Başkanlığı'nın konut satışı yaptığı 4 il bulunuyor. Kurum Kırıkkale'de hem alt gelir grubu hemde orta gelir grubu için konut satışı yaparken Denizli, Çorum ve Tokat'ta aşağıda yer alan listeye göre ev satışı yapıyor. 

TOKİ'DEN ÖDEME KOLAYLIKLARTOKİ Başkanlığı'nın ilan ettiği bu konut satışlarında vatandaşlara ödeme kolaylıkları sağlanıyor. Kurum müşterilerine yüzde 10 peşinat ödemesi ve 240 ay vade imkanları sunuyor. Ancak bu imkanlar porjeye göre farklılık gösteriyor. Çoğu proje için kurum yüzde 10 veya yüzde 12 oranında peşinat sağlarken 120, 144, 180 ve 240 ay vade fırsatları bulunuyor. Denizli 2+1 konut satışları için ödeme planı;

Kırıkkale 2+1 konut satışları için ödeme planı;

Tokat 2+1 konut satışları için ödeme planı;

Emlak365.com


Yorumlar (0)