TOKİ İstanbul, Ankara, Kütahya, Mersin, Kayseri'de 2373 Konutluk Projelerin İhalelerini Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa ettirilecek olan yeni konut projeleri için bu hafta ihaleler yapılacak.

TOKİ İstanbul, Ankara, Kütahya, Mersin, Kayseri'de 2373 Konutluk Projelerin İhalelerini Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yoğun bir şekilde konut üretimine devam ediliyor. Özellikle ev sahibi olmayan dar gelirli vatanbdaşlar için Türkiye'nin 81 ilinde konut projeleri gerçekleştiren TOKİ bugüne kadar 1 milyon kişiden fazla vatandaşı ev sahibi yaptı.

Dar gelirli vatandaşların konut satın alabilmelerini misyon edinen ve piyasanın çok altında fiyatlarla konut satışı yapan TOKİ devam eden projelerin yanında yeni konut projelerini de gerçekleştiriyor. Yeni başlanacak konut projelerini sırasıyla ihaleye çıkaran TOKİ hem sosyal konut projeleri hem de kentsel dönüşüm projelerini inşa etmeye devam ediyor.

KÜTAHYA YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kütahya İli, Merkez İlçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi (Vefa) Kentsel Dönüşüm Projesi 495 Adet Konut 10 Adet Dükkân ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için 24 Ağustos 2021 tarihinde TOKİ tarafından ihale yapılacak. İhale değerlendirmesinin ardından 495 konutluk projenin yapımına başlanacak.

İSTANBUL TUZLA 508 ADET KONUT İNŞAATI PROJESİ

İstanbul İli, Tuzla İlçesi,Aydınlı Mahallesi, Konaşlı Mevkii 508 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için de ihale tarihi olarak 24 Ağustos 2021 açıklandı. TOKİ tarafından yapılacak olan bu ihalenin ardından inşaat çalışmalarıa başlanacak.

KAYSERİ MELİKGAZİ MİMARSİNAN MAHALLESİ 770 ADET KONUT PROJESİ

Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesi 770 Adet Konut , 5 Dükkânlı Ticaret ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için de 25 Ağustos 2021'de ihale yapılacak. Bu ihalenin sonuçlanması ile konut inşaatlarına başlanacak.

ANKARA HAYMANA KAYABAŞI MAHALLESİ 185 ADET KONUT PROJESİ

Ankara İli, Haymana İlçesi, Kayabaşı Mahallesi 185 Adet Konut ve 4 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için TOKİ ihalesi 25 Ağustos 2021'de yapılacak. Bu ihalenin ardından yer teslimi sonrasında inşaat çalışmalarına başlanacak.

MERSİN AKDENİZ İLÇESİ BAHÇE VE BARIŞ MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Mersin İli Akdeniz İlçesi Bahçe ve Barış Mah. Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap 415 Adet Konut , 50 Dükkan 1'er Adet Cami, Kreş, Ticaret ve Kültür Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için ihale tarihi olarak 27 Ağustos 2021 belirlendi. Bu tarihte yapılacak olan ihalenin ardından yer teslimi ile projenin inşaatına başlanılacak.

TOKİ tarafından yapılacak olan tüm bu projelerde toplamda 2373 konut inşa edilecek. Gelecek ayın sonuna kadar bu projelerde inşaat çalışmalarına başlanılması amaçlanıyor.

SONRAKİ HABER