TOKİ İstanbul Arnavutköy'de Millet Bahçesi Yapılacağını Duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin 81 ilinde Millet Bahçesi projelerine devam ediliyor. Çok sayıda şehirde süren Millet Bahçesi yapım çalışmalarına yeni projeler de ekleniyor. TOKİ son olarak İstanbul Arnavutköy'e Millet Bahçesi yapılacağını duyurdu. 

TOKİ 23.06.2021 - 01:31 23.06.2021 - 01:31

Türkiye'nin vizyon projelerinden gösterilen Millet Bahçesi projelerine devam ediliyor. Kentlerde yeni birer yaşam alanı meydana getirmeyi amaçlayan proje kapsamında önemli çalışmalar yapılıyor. Bugüne kadar çok sayıda Millet Bahçesi proıjesi tamamlanarak vatandaşların kullanımlarına sunuldu. Millet Bahçeleri beton yığınına dönen şehirlerin nefes alma alanları olarak planlanıp inşa ediliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen Millet Bahçesi inşaatları vatandaşlardan da büyük destek alıyor. Millet Bahçesi inşası açısından Türkiye'nin 81 ilinde çalışmalar sürüyor. Bazı şehirlerde ise birden fazla Millet Bahçesi inşa ediliyor. Özellikle İstanbul'da 50'ye yakın Millet Bahçesi inşaatı için planlama yapılıyor. İstanbul'da bazı Millet bahçesi projeleri ise tamamlandı veya tamamlanmak üzere bulunuyor. 

ARNAVUTKÖY MİLLET BAHÇESİ

Millet Bahçesi projelerini uygulamaya sokan kurum olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni bir açıklama yapılarak İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde de Millet Bahçesi yapımının planlandığı bildirildi. Projeye dair görselleri açıklayan TOKİ kısa bir süre içerisinde İstanbul'un önemli Millet Bahçesi projelerinden birisine daha imza atacak.

MİLLET BAHÇESİ İÇERİSİNDE NELER OLACAK?

İstanbul Arnavutköy Millet Bahçesi içerisinde yer alacak birimlere dair de bilgiler verildi. Buna göre Millet Bahçesi içerisinde çocuk oyun alanları, koşu, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi sosyal donatılar yer alacak. Millet Bahçesi içerisinde ise 2859 adet ağacın bulunduğu yeşil alan olacak. Ayrıca Arnavutköy Millet Bahçesi içerisinde seyir terası, tema bahçesi, Millet Kütüphanesi, dinlenme alanı ve piknik bölümü bulunacak. Arnavutköy millet Bahçesi bölgeye yeni bir yaşan alanı sunacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@