TOKİ İzmir Temmuz 2022 Başvuru Tarihleri Açıklandı: Aylık 2.566 TL Taksitle İzmir'de Ev Sahibi Olun!

Konut fiyatlarının rekor seviyelere ulaştığı İzmir'de ev sahibi olmak istiyorum dar gelirlilere aradığı fırsatı TOKİ sundu. TOKİ'nin İzmir konut projeleri nerede, kaç TL?

TOKİ İzmir Temmuz 2022 Başvuru Tarihleri Açıklandı: Aylık 2.566 TL Taksitle İzmir'de Ev Sahibi Olun!

Yükselen ev fiyatları nedeniyle ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken TOKİ İzmir 2022 başvuru tarihi için Temmuz ayına özel yeni ilanları yayımladı. Yayımlanan ilanlarda iki projede yer alan alt gelir grubu ve orta gelir grubu konutlar için beklenen satış duyuruları ile fiyatları duyuruldu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ beklenen yeni satış ilanlarını duyurdu. Başvuruları Temmuz ayı itibari ile başlayacak olan yeni sosyal konut projeleri arasında İzmir'de yer aldı. İzmirliler uzun süredir yükselen konut fiyatlarının ardından yapılacak olan sosyal konut duyuruları beklenmeye başlanmıştı.

İZMİR'DE YENİ TOKİ EVLERİ NEREDE YAPILACAK?

Yükselen ev fiyatları nedeniyle ev sahibi olmanın her geçen gün zorlaştığı İzmir'de beklenen yeni TOKİ projeleri için satış duyuruları yayımlandı. Temmuz ayına ilişkin yeni açıklanan Türkiye Geneli satış listesi içerisinde İzmir'de yer aldı. İzmir'de yeni satışa sunulan iki yeni sosyal konut projesinin ilki Selçuk ilçesinde ikincisi ise Kemalpaşa ilçesinde yer aldı.

toki izmir satış ilanları

İzmir'in Selçuk ilçesinde yer alan Zafer Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 252 konut ile Kemalpaşa ilçesi Çambel Mevkii sınırları içerisinde yer alan 97 konut için kuralı yöntem ile satış yapılacağı ilan edildi.

toki kemalpaşa fiyat listesi

TOKİ İZMİR KEMALPAŞA ÇAMBEL MEVKİİ KONUT FİYATLARI SATIŞ TUTARI KAÇ TL?

Konut fiyatlarında yaşanan rekor yükseliş sonrası İzmir'de ortalama konut fiyatı 1 milyon sınırının üzerine çıkarken Kemalpaşa TOKİ evleri için satış başlangıç fiyatı 410 bin 586 TL olarak ilan edildi. Projede 2+1 konut 152 adet, 3+1 konut 47 adet olmak üzere toplam 199 adet satışa sunuldu. En düşük konut peşinatı 102 bin TL olarak belirlenirken en düşük aylık taksit tutarı ise 2 bin 566 TL olarak belirlendi.

toki selçuk satış fiyatları

TOKİ İZMİR SELÇUK KONUT PROJESİ SATIŞ FİYATI KAÇ TL, NE KADAR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ'nin satışa sunduğu Selçuk projesinde 2+1 tipindeki 193 konut satışa sunuldu. Satışa sunulan konutlar için en düşük satış fiyatı 648 bin TL olarak belirlenirken en düşük aylık taksit tutarı ise 2 bin 700 TL olarak ilan edildi. En yüksek konut aylık taksit tutarı ise 4 bin 293 TL oldu.