TOKİ Karaman Başyayla Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Karaman Başyayla konut projesi için satışa sunmuş olduğu 75 konutun hak sahiplerini kura çekilişi ile belirledi. 2019 yılında ihalesine çıkılan 57 adet 2+1 konut ve 18 adet 3+1 konut için hak sahipleri belirlenmiş oldu.

TOKİ Karaman Başyayla Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

Türkiye'de konut fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken süreçte kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin tercihi ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan ucuz sosyal konut projeleri oluyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil olduktan sonra sosyal konut projelerine ağırlık veren TOKİ bir yandan 100 bin sosyal konut projesi için hazırlık çalışmalarına devam ederken bir yandan da satışı devam eden projeleri duyurmaya ve kura çekilişlerini yapmaya devam ediyor.

KARAMAN BAŞYAYLA TOKİ EVLERİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ BELİRLENDİ!

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından kura çekilişleri seyircisiz olarak yapılıyor. 2019 yılında Karaman İli Başyayla İlçesi Başköy Mahallesi 75 Adet Konut ve 1 Adet Büfe İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi ile ilk adımı atılan projede bugün itibari ile ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler belirlendi.

Proje kapsamında satışa sunulan 57 adet 2+1 al gelir grubu ucuz konutlar için 52 kişi başvuruda bulunurken, orta gelir grubu 18 adet 3+1 konut için ise 11 kişi başvuruda bulundu. Satışa sunulan konut sayısından daha az kişide başvuru yapıldığı için kura çekimine katılan herkes otomatik olarak ev sahibi olmaya hak kazandı.

Noter huzurunda bugün yapılan kura çekiminde başvuru yapan kişiler arasında konut belirleme kurası yapıldı. Konut sahibi olmaya hak kazanan kişiler için kat ve daire belirleme kurası çekildi. Kura sonuçları TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden bu akşam üstü yayımlanacak, yine isteyen kişiler e-Devlet internet sitesi üzerinden de kura çekilişi sonucu sorgulama işlemi yapabilecek.