TOKİ Kayseri Kocasinan Şeker Mahallesi 3. Etap kura sonuçları ve isim listesi!

TOKİ Kayseri Kocasinan Şeker mahallesi 3. etap kura sonuçları ve isim listesi açıklandı. Kura sonuçları için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

TOKİ Kayseri Kocasinan Şeker Mahallesi 3. Etap kura sonuçları ve isim listesi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut fiyatlarının arttığı dönemde hem kuralı satış hem de talep projeleri gerçekleştiriyor.

İdarenin daha önce duyurusunu yaptığı ve başvuru süreci tamamlanan Kayseri Kocasinan Şeker Mahallesi Kayseri Oto Sanatkarlar Odası 3. Etap 437 adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Toplu Konut projesi için kura çekimi yapıldı.

TOKİ Kayseri Kocasinan Şeker Mahallesi kura sonuçları 3+1 isim listesi!

TOKİ ile Kayseri Oto Sanatkarlar Odası işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen konut projesinde, inşaat seviyesi belirli bir aşamaya gelmiş olup, ihale sonrasında oluşan maliyet bedelleri üzerinden konut satış fiyatları belirlendi. Buna göre, ilk etapta konut belirleme kurası çekildi ve sonrasında hak sahipleri ile Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak.

Kayseri, Kocasinan, Şeker mahallesi 3. Etap Toplu Konut projesi kapsamında, orta gelir konut grubu için 3+1 tipi brütü 128,20 m2, 437 adet konut için ise 432 başvuru yapıldı.

Bu kapsamda 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü söz konusu konutlar için konut belirleme kurası çekildi. TOKİ hizmet binasında noter huzurunda seyircisiz olarak gerçekleştirilen kura çekimi, TOKİ'nin sosyal medya hesapları Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Kura çekilişi sonrasında, konut alıcıları ile imzalanacak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı imzalama işlemine ilişkin bilgilerin daha sonra duyurulacağı ifade edildi.

Kayseri Kocasinan Şeker mahallesi 3. etap kura sonuçları TOKİ GOV TR üzerinden ilan edildi. İsim listesi ve kura sonuçlarını öğrenmek isteyen kişiler, TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinde yer alan Kura Sonuç Sorgulama bölümüne T.C kimlik numaralarını yazarak sonuçlara erişebilecekler.