TOKİ Kentsel Dönüşüm Projeleri! Bir Kişi Birden Fazla Ev Alabilir Mi?

TOKİ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde merak edilen konulardan birisi de evin değerinin belirlenmesi ve konutların nasıl geri verileceği.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 05.01.2020 - 00:30 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

TOKİ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde merak edilen konulardan birisi de evin değerinin belirlenmesi ve konutların nasıl geri verileceği. Bu konuda kurum tarafından yapılan açıklama detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 81 il geneli konut ve işyeri projeleri ile adından sıkça söz ettirmeye başaran bir kurum.  Ancak TOKİ yalnızca konut üretimi yapmakla kalmıyor. Kentsel Dönüşüm/Yenileme faaliyetleri alanında da önemli işlere imza atan kurum bu konuya ilişkin detayları ise web sayfası üzerinden vatandaşlara duyuruyor. TOKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projelerine dair vatandaşların bilmediği bazı noktalar bulunuyor. Bu kapsamda kuruma sık sık soru yönelten vatandaşlar için ise TOKi Başkanlığı bu soruları ve cevaplarını vatandaşlarla paylaşıyor. TOKİ Kentsel Dönüşüm programlarına dair merak edilen konu başlıklarından birisi de, evi kentsel dönüşüm programı kapsamında yenilenecek olan vatandaşlara değerlemenin nasıl yapıldığı noktasında. Özellikle bir ev karşılığında birden fazla konut verilir mi? Sorusunun yanıtını arayan vatandaşlar için kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde;Bir hak sahibi birden çok konut alabilir mi?Proje bazında kurulan komisyonca takdir edilen arsa ve bina değerinin TOKİ tarafından belirlenecek konut fiyatından yüksek çıkması durumunda, bu hak sahiplerine tespit edilen değere denk gelecek sayıda konut verilebilmesi için gerekli düzenleme İdarece yapılmaktadır.Emlak365.com

 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@