TOKİ Kırşehir Bağbaşı 1126 Konut Teslimi Gecikti! Hak Sahiplerine Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?

TOKİ'nin Kırşehir Bağbaşı'nda yapmış olduğu konut projesinde konutların neden teslim edilemediği tartışma konusu oldu. TOKİ Kırşehir Bağbaşı konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Kırşehir Bağbaşı 1126 Konut Teslimi Gecikti! Hak Sahiplerine Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşların konut sahibi yapılmasına dair projeler hız kesmeden devam ediyor. Ancak bazı konutların teslim dönemlerinde zaman zaman bazı aksamalar yaşanabiliyor.

TOKİ'nin Kırşehir'de yaptığı konut projelerinden olan Bağbaşı TOKİ konutlarının teslimlerinde sorun çıktı. Bu konutların teslim edilememesi Kırşehir'de tartışmaların yaşanmasına yol açtı. TOKİ konutlarının nteslim sürecindeki aksamalarda AK Parti milletvekilleri ile CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu karşı karşıya geldiler.

TOKİ'NİN 1126 KONUTU TESLİM ETMEMESİ SIKINTI YARATTI

TOKİ tarafından Kırşehir'de önemli bir toplu konut projesi gerçekleştirildi. Bu maksatla 1.126 konut inşa edildi. Ancak bu konutlar hak sahiplerine henüz teslim edilemedi. Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile CHP Milletvekili Metin İlhan konut projesinin yapıldığı bölgeye giderek mağdur olan hak sahipleriyle görüştüler.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KONUTLARIN TESLİM TARİHİ İÇÖİN SÖZ VERMİŞTİ

TOKİ tarafından yapılan konutların teslim aşamasında sıkıntı çıkan hak sahibi vatandaşlar mağduriyetlerini Kırşehir Belediye Başkanı ve CHP Milletvekili Metin İlhan'a aktardılar. Bu gelişme üzerine AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli de bölgeye giderek vatandaşlarla bir görüşme yaptı ve konut teslim tarihine ilişkin net bir taahhütte bulundu.

toki bağbaşı konutları

KONUTLARIN TESLİMİNİ KIRŞEHİR BELEDİYESİ GECİKTİRİYOR İDDİASI

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli kendisinin verdiği teslim süresinin dolması ve konutların tesliminin yapılamaması nedeniyle bir açıklama yaparak, “TOKi tarafından sözkonusu konutlar inşa edilerek tamamlanmıştır. Geçici kabülü yapılan konutlara dair müracaatın ardından 15 gün içinde CHP'li Kırşehir Belediyesi yapı kullanım izni vermeyerek hak sahibi vatandaşları mağdur etmiştir.

Kırşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı ve yönetimi TOKİ üzerinden hükümetin sözünü zamanında yerine getirmediği şeklinde bir algı oluşturabilmek için vatandaşlarımızı mağdur etmiştir. Bu insanlar kirli bir siyasetin emeliyle konutlarını henüz alamamışlardır.” dedi.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ MÜTEAHHİDİ SUÇLADI

TOKİ konutlarının hak sahiplerine henüz teslim edilememesi konusunda AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli tarafından suçlanan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da bir açıklama yaparak, “Kırşehir Belediyesi'nin bu konuda suçlanması oldukça anlamsız. Tamamen kendi kontrollerinde olan sorunları bize yüklemeye çalışıyorlar. Bugün bu noktaya gelinmiş ve hak sahipleri mağdur edilmişse sorumlusu müteahhittir.” ifadelerini kullandı.

TOKİ KIRŞEHİR BAĞBAŞI KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

TOKİ'nin Kırşehir Bağbaşı konutlarının ne zaman teslim edileceği konusunda yaşanan merak henüz giderilemedi. Yaşanan sorunun müteahhit ile Kırşehir Belediye arasında kilitlendiği artık ortaya çıktı. Yapı kullanım izninin verilmesinin ardından hak sahiplerine konutları teslim edilecek. Şu ana kadar bu konuda herhangi somut bir gelişme olmadı.