TOKİ konut satışı yapılacak olan şehirler listesi! Yüzde 10 peşinat 180 ay vade

14 Haziran ile 20 Haziran arasında TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar, bulundukları şehirler, ödeme planları ve başvuru işlemleri. TOKİ'den ev alacaklar...

Toki 14.06.2022 - 08:53 14.06.2022 - 08:55 Mustafa Karagöz

TOKİ Başkanlığı'nın 14 Haziran ve sonrası dönemde satışa çıkardığı konut satış listesinde şanslı 5 şehir yer alıyor. Bu şehirlerde yaşayanlar çok düşük peşinat ödemesi ve geriye kalan tutarın uzun vadlei taksitli ödeme planıyla tamamlanması ile ev sahibi olma şansı yakalıyorlar. Konut fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde TOKİ müjdesi alan şehirlerde başvurular büyük ilgi görüyor. Duyuruları kaçırmak istemeyenler için bizlerde güncel listeleri paylaşıyoruz. İşte Haziran ayının son iki haftasında listede olan o şehirler. 

TOKİ 14-30 HAZİRAN KONUT SATIŞ LİSTESİ

Ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ duyurularının büyük ilgi görmesinin nedeni taksit imkanı. TOKİ'nin son duyuruları fiyatı 600 bin TL'den daha ucuz olan ve sıfır durumda olacak daireler bulunuyor. Hem ucuz hemde sıfır olan bu daireler için TOKİ Başkanlığı yüzde 10 peşinat ödemesinin yeterli olacağını duyuruyor. 54 bin TL ile 60 bin TL arasında bir peşinat ödemesi yaparak vatandaşlar ev almak için ilk adımı atmış oluyorlar. Daha sonra ise kurum 120 ay ve 180 ay fırsatları sunuyor. Aylık 2.000 TL ile 3.500 TL arasında konutun satış rakamına göre değişen tutarlarda taksitle ev sahibi olunuyor. Ayrıca TOKİ vatandaşların gelirlerinin yüksek olması durumunda daha kısa vadede borçların ödenmesine imkan veriyor. 

Tamamı Kuralı Satış

Listede olup satışı yapılacak olan dairelerin tamamı kuralı satış kapsmamında satılacak. Vatandaşlar TOKİ'nin ilan ettiği başvuru tarihleri arasında e-Devlet yada Ziraat Bankası veya Halk Bankası'ndan başvuru yapacaklar. Başvurulardan sonra tüm başvuru sahipleri arasında kura çekilişi olacak. Kurada ismi çıkanlar kurum ile sözleşme imzalayacaklar. Ödeme planı belirlenip ödemelere başlanacak. Konut hemen teslim ise belirlenen tarihlerde teslim edilecek. Konut sıfırdan üreticilecekse TOKİ'nin öngördüğü tarih beklenecek. 

İŞTE O LİSTE

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 14 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında konut satışı yapılacağını ilan ettiği şehirler şu şekilde;

Kütahya'da 3 ayrı projede toplam 85 adet daire satılacak. 1920 TL'den başlayan fiyatlarla ev alınabilecek. 

Ankara'da şehit yakını ve gaziler için aylık 5 bin TL üzeri bedelle 2 adet daire satılacak. 

Konya'nın Cihanbeyli İlçesi, Siirt ve Denizli'de konut satışı olacak diğer 3 şehir oldu. Bu duyuruların tamamı için ise başvurular ya devam ediyor yada önümüzdeki günlerde açıklacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@