TOKİ Konya Akören Konut Projesi Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

TOKİ Konya Akören 3. Etap 219 Adet Konut Projesi kura çekilişi yapıldı. Noter huzurunda canlı yayınla yapılan kura çekilişi ile ev sahibi olmaya hak kazanan kişilerin isim listesi belirlendi.

Toki 09.12.2021 - 11:20 09.12.2021 - 11:20 Gülcan Özer

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan Konya Akören 3. Etap 219 Adet Konut Projesi kapsamında beklenen kura çekilişi yapıldı. TOKİ tarafından üretilecek olan 2+1 nitelikli 80 adet ve 3+1 nitelikli 18 adet olmak üzere toplamda 98 adet konut için başvuru yapan kişiler arasında hak sahipleri noter huzurunda belirlendi. 

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında kura çekimi seyircisiz olarak yapılan başvuru sahiplerinin de kura çekilişini izleyebilmesini sağlamak adına kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. Kura çekilişinde adı çıkan kişiler ile TOKİ konut satış sözleşmesi imzalanarak süreç ilerletilmiş olacak. 

TOKİ KONYA AKÖREN 3. ETAP KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ BELİRLENDİ! 

Noter huzurunda seyircisiz olarak yapılan kura çekiminde ilk olarak satışa sunulan 80 adet 2+1 konut için hak sahipleri belirlenirken sonrasında ise 18 adet 3+1 konut için çekiliş gerçekleştirildi. Ziraat Bankası üzerinden 22 Kasım tarihi itibari ile alınmaya başlanan başvurular 3 Aralık tarihinde ise sona ermişti. 

Bu süreçte başvuru yapan kişiler arasından yapılan kura çekimi ile ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler belirlenmiş oldu. Kurada adı çıkan kişiler 14 bin 143 TL peşinat ve aylık 392,87 liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olmaya hak kazanmış oldu. 117 bin 860 liradan başlayan fiyatlarla satılacak olan evlerde konut kredisiz 240 ay vadeli konut satışı yapılacak. Belirlenen kura çekiliş sonuçları isim listesi akşam saatlerinde TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@