TOKİ Maltepe’de Kentsel Dönüşüm Projesine Başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Maltepe'de yeni bir kentsel dönüşüm projesi ile 305 konutun ihalesini gerçekleştirdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), sosyal konut projeleri kapsamında çalışmalarını hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaşı, sunduğu ödeme kolaylıkları ile hayallerine kavuşturuyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdi de İstanbul Maltepe’de kentsel dönüşüm projesinin çalışmalarına başlıyor. İstanbul Maltepe’de yer alan proje, 305 konutluk kentsel dönüşüm projesi.

1 Milyon Metrekarelik Alanı İçeriyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), yapmış olduğu açıklamaya göre, İstanbul Maltepe’de çalışmalarına başlanılacak 305 konutluk projenin ihalesi gerçekleştirildi. İnşa edilecek proje ile ilgili değerlendirmeler yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Başıbüyük Gecekondu Bölgesi Dönüşüm Projesi’nin toplamda 1 milyon metrekarelik alanı kapsadığını ifade etti.

Maltepe’de yapılacak kentsel dönüşüm projesinin ilk bölümü, bin 391 ada ve 49 parsel ile 20 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan proje ile ilgili; “Projemizde, az katlı yapılar ile yatay yapılaşmayı esas alan insan ölçeğinde bir mimari yaklaşım uygulayacağız” açıklamasında bulundu.

Proje ile İlçe Yeni Bir Yüze Kavuşacak

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Maltepe’de inşa edilecek 305 konuta sahip projenin gerçekleşen ihalesinde en yüksek teklifi, 85 milyon 700 bin lira ile Yılkanur İnş. San ve Tic. AŞ & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı’nın verdiğini belirtti.

Proje çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını belirten Ergün Turan, yüklenicinin belirlenmesi ile imzaların atılacağını belirtti. projede toplumsal ve mekansal çeşitlilik ile yapı yoğunluğu dikkate alınarak mahalle kültürünün yaşatılmasını amaçladıklarını ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi ile semtin yeni bir yüze kavuşacağını belirtti.

TOKİ Başkanı Ergün Turan;“Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi’nin en önemli özelliği, planlama çalışmalarının semt bütününde yaşayan insanlarla, yaşam kalitesinin artırılması yönünde bir uzlaşma ve katılım ortamının sağlanmasıyla gerçekleştirilmesidir” ifadelerine yer verdi.


Katkıda Bulunun