TOKİ Manisa Akgedik 2. Etap İhalesi Yapıldı13 defa okundu

kategorisinde, 05 Ağu 2017 - 16:30 tarihinde yayınlandı
TOKİ Manisa Akgedik 2. Etap İhalesi Yapıldı

TOKİ, Manisa Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde yeni bir proje ile 775 konut yapıcak. TOKİ Manisa Akgedik 2. Etap 2. Kısım ‘da inşa edilecek konutların ihalesi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen ihale 3 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ihale kapsamında, 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

1.Etapta 1.101 Konut Tamamlanmak Üzere

TOKİ’nin Manisa Akgedik projesinde, 1. etap kapsamında 1.101 konut tamamlanma aşamasına gelindi. Projenin 2. etabı 1.523 konuttan oluşuyor. 2. etapta 1. kısım 748 konutun ihalesi mayıs ayında yapılarak inşaatına başlanıldı. Manisa Akgedik’te 2. kısımla birlikte toplam 2624 konutluk proje gerçekleştirilmiş olacak. Bu alanda yaklaşık 10 bin kişinin yaşaması düşünülüyor.

Yeni Yaşam Merkezi Haline Gelecek

Yatay mimari anlayışa uygun olarak inşa edilen TOKİ Manisa Akgedik konutları, ihalesi yapılan Akdegik 2. etap 2. kısmında yer alacak binalar zemin+2, 3, 4 katlı olarak planlanıyor. Daireler1+1, 2+1, 3+1 olarak projede yer alacak.

Kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi haline gelen mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, camisi, okulları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunuyor.

Geleneksel Mimari Kimlik Oluşturuldu

Konutların dış cephelerinde geleneksel mimari yapılar ele alınarak, projeye ait mimari bir kimlik oluşturuldu. rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için bahçe alanında, iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyonel hale getirildi.

TOKİ 2. Etap 2 Kısım için ihalede gelen teklifleri önce değerlendirmeye alacak ve daha sonra yer teslimini gerçekleştirecek. Bu sürecin 1 aya yakın bir zaman alabileceği düşünülüyor. Bu aşamalardan sonra projenin satışa sunulması planlanıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
YORUM YAZ