TOKİ Manisa Akhisar Medar Kura Sonuçları ve İsim Listesi Belirlendi!

TOKİ Manisa Akhisar Medar mahallesi konut belirleme kurası sonuçları açıklandı. Kura çekimi sonrasında 168 adet konut için isim listesi belirlendi.

Toki 21.02.2022 - 11:55 21.02.2022 - 11:55 Büşra Uluşen

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından ' 100 Bin Sosyal Konut Kampanyası ' kapsamında Manisa ilinin Akhisar ilçesine bağlı Medar Mahallesi'nde inşa edilen 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konutlar için bugün konut belirleme kurası gerçekleştirildi. 

TOKİ MANİSA AKHİSAR MEDAR KURA SONUCU İSİM LİSTESİ AÇIKLANDI 2022!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı hizmet veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirdiği Manisa Akhisar Medar Mahallesi'nde 120 adet 2+1, 48 adet 3+1 konut olmak üzere toplamda 168 adet konut için daha önce belirlenen 118 hak sahibine yönelik konut belirleme kurasını bugün gerçekleştirdi. 

Proje kapsamında daha önce isimleri belirlenen 118 aday, yapılan kura çekimi sonucunda hak sahiplerinin yeni konutlarının yeri, katı, daire no gibi özellikleri belirlendi. TOKİ binasında gerçekleştirilen kura çekimine salgın hastalık nedeniyle izleyici kabul edilmezken, kura çekiminin şeffaflığı açısından tüm çekim canlı yayın ile sosyal medyada yayınlandı. TOKİ Manisa Akhisar kurası canlı izlemek isteyen kişiler, TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları olan Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram üzerinden yayını takip etme şansı yakaladı. 

toki manisa

Konut belirleme kurası sonrasında kurada ismi çıkan kişiler uygun fiyata ev sahibi olma şansını yakaladı. TOKİ konut belirleme kurası sonuçları isim listesi TOKİ GOV TR üzerinden yayınlandı. Kura sonucunu öğrenmek isteyen kişiler TOKİ'nin resmi sitesine girerek '' Kura Sonuç Sorgulama '' bölümünden TC kimlik numaralarını yazarak da sonuçlara ulaşabilecekler. 

Kura ile konutları belirlenen hak sahipleri, 7 Mart - 18 Mart 2022 tarihleri arasında Ziraat Bankası Manisa Akhisar Şubesi'nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. Hak sahiplerinin sözleşme imzalama sırasında yüzde 10'luk peşinat bedelini de ödemesi gerekiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@