TOKİ Mayıs'ta hangi illerde kuralı, açık artırmalı, kurasız konut satışı yapacak

TOKİ Başkanlığı'nın Mayıs 2022 dönemi konut satış listelerinde ilk şehirler belli oldu. TOKİ tarafından açıklanan kuralı, açık artırmalı, kurasız konut satış listeleri haberimizde.

Toki 27.04.2022 - 11:17 27.04.2022 - 12:02 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Konut fiyatlarında yaşanan maliyet artışları fiyatların artmasına neden oldu. Konut fiyatlarının artması ise TOKİ duyurularının daha yakındna takip edilmesini sağladı. TOKİ'den ev arayanlar ise kuralı, açık artırmalı, kurasız konut satış ilanlarından haberdar olmak istiyorlar. Mayıs 2022 dönemi için ilk ilanını yayımlayan TOKİ'nin listesinde 39 şehir yer alıyor. İşte TOKİ'den ev alacaklar için o liste. 

TOKİ MAYIS 2022 SATIŞ LİSTESİNDE 39 ŞEHİR İÇİN KONUT MÜJDESİ VAR

TOKİ kuralı konut satışları için duyurular Ramazan Bayramı'ndan sonraki süreçte ilan edilmeye başlayacak. Nisan ayının sonunda sadece bir duyuru bulunurken o ilan için ise süreç ay sonunda dolacak. Mayıs ayı için ise duyurular 5 Mayıs'tan sonra duyurulacak. 

TOKİ kurasız konut satışları 2021 yılın son dönemine kadar devam etti. Ancak 2022'de açık konut satışı henüz yapılmadı. Ancak ilan gelmesi durumunda emlak365.com olarak anında sitemizde yayımlayıp sizleri haberdar edeceğiz. 

39 Şehir için Duyuru

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından mayıs ayı için gelen ilk duyuru ise açık artırma ile satış ilanı oldu. Kurum 39 şehirde konut satışı yapacağını ilan ederken ödemelerin yarısı peşin yarısı taksitli olacağını ilan etti. 

O Şehirler; Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat

MAYIS 2022 KONUT SATIŞLARI (2)

MAYIS 2022 KONUT SATIŞLARI (1)

Ödeme Planı; Açık artırma ile konut alacaklar yüzde 50 tutarında peşinat ödemesi yapacaklar ev için kalan kısım ise 120 ay vadeli ödenebilecek. 

Başvurular; Açık artırmalar 17 Mayıs Salı yapılacak başvurular ise bu tarihe kadar tamamlanacak. Başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin ise "Bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek." açıklaması yapıldı. Daha kapsamlı bilgi için TOKİ ve Emlak Müzayede sayfası ile 444 86 54 numaralı telefon kullanılabilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@