TOKİ Nevşehir Kozaklı Kentsel Dönüşüm İhalesi Yapıldı

Kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken bunlardan biri de Nevşehir Kozaklı için yapıldı. Kozaklı kentsel dönüşüm projesi ihalesi gerçekleştirildi.

Kentsel Dönüşüm 16.07.2021 - 17:15 16.07.2021 - 17:16 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bir yandan alt gelir grubu vatandaşlar için ucuz konut projeleri üretirken bir yandan da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentsel dönüşüm projelerini hayata geçiriyor. 

Türkiye'nin dört bir yanına millet bahçesi projelerini hayata geçiren TOKİ yapımı planlanan projeler için ihale süreçlerini yönetiyor. Bu ihalelerden biri de bugün TOKİ tarafından Nevşehir Kozaklı projesi için yapıldı. 

TOKİ NEVŞEHİR KOZAKLI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

Nevşehir'in en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Kozaklı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Nevşehir Kozaklı kenteslel dönüşüm projesinini ihalesinin yapıldığı ilan edildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapılan yasal düzenlemenin ardından TOKİ'yi kendi alt kurumları arasına almıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na katılan TOKİ yasal düzenlemenin ardından hem daha fazla ucuz sosyal konut projesi üretmeye başlamış, hem de bakanlığın üstlendiği projelerde üretim aşamasında görev almaya başlamıştı. Özellikle de millet bahçesi projeleri ve kentsel dönüşüm projeleri konusunda TOKİ'nin sorumlulukları artmıştı. 

toki-nevşehir-açıklaması

Nevşehir İli, Kozaklı İlçesi, Emek Mahallesi Eski Sanayi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi 274 Adet Konut ve 6 Adet Dükkan İnşaatları ile Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde 1 Adet Jandarma Hizmet Binası İnşaatları işi ihalesi koronavirüs salgını nedeni ile alınan önlemler kapsamında e ihale yöntemi ile yapıldı. Proje kapsamında kentsel dönüşüm kapsamına giren bölgede hak sahipleri için TOKİ tarafından 274 adet konut inşa edilirken bu konutlara ek olarak 6 adet dükkan ve Jandarma binası da inşa edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@