TOKİ Peşin Erken Ödeme İndirim Kampanyası İçin Son Başvuru Tarihi Doluyor!

TOKİ'den ev alanlar, TOKİ'ye borcu olanlar dikkat! TOKİ peşin ödeme indirimi ya da halk arasında bilinen adı ile borç kapatma kampanyası bugün itibari ile sona eriyor.

Emlak Haberleri 18.10.2019 - 08:18 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

TOKİ'den ev alanlar, TOKİ'ye borcu olanlar dikkat! TOKİ peşin ödeme indirimi ya da halk arasında bilinen adı ile borç kapatma kampanyası bugün itibari ile sona eriyor. TOKİ Yüzde 22 indirim kampanyası son başvuru tarihi ve detaylar haberimizde!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan konut ve işyeri projelerinden taşınmaz alan kişileri ilgilendiren TOKİ erken ödeme indirim kampanyası için son başvuru tarihi bugün doluyor. TOKİ Peşin Ödeme İndirimi 2019 Ne Zaman Sona Erecek?TOKİ tarafından başlatılan 2019 yılının ikinci ve son erken ödeme indirimi kampanyası için son başvuru tarihi bugün itibari ile yani 18 Ekim 2019 tarihinde sona erecek. TOKİ tarafından gelen başvuru yoğunluğu nedeni ile uzatma kararı alınmazsa kampanyadan yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi bugün itibari ile bitecek. 

TOKİ Erken Ödeme İndirimi Başvuru Şartları Neler, İndirimden Kimler Yararlanabilir?TOKİ'ye ödenmesi zorunlu olan aidat ve emlak vergisi borcu bulunmaması, 2018 yılının Haziran ayının 30 gününe kadar konut ya da işyeri satın almış olmak, 30 Haziran 2018 ve öncesinde konut ve işyeri taksit ödemelerine başlamış olmak, Toplam borcu 12 aydan daha uzun vadeye sahip olmak şartları aranıyor. TOKİ Başkanı Ömer Bulut yapmış olduğu açıklamasında  "Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum" diyerek vatandaşa çağrıda bulundu. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@