TOKİ Sattığı Ucuz Evlere İndirim Yapacak! Yüzde 22 İndirimle TOKİ'den Ucuz Konut Sahibi Olun!

Uygun fiyatlı konut sahibi olmak denildiği zaman akla gelen TOKİ projesinde bir güzel haber daha verildi. Zaten uygun fiyatlı olan konutlar indirimli olarak alınabilecek.

Emlak Haberleri 21.09.2021 - 09:58 21.09.2021 - 09:58 Elif İşçi

Günümüz şartlarında sürekli olarak yükselen konut fiyatları, ev sahibi olma hayalleri kuran milyonlarca kişiyi olumsuz etkiledi. Peşin para ile ev sahibi olmak imkansız hale geldi. Peşin parası olmayan ise bankalara akın ediyor ancak yüksek kredi faiz oranları ve bankaların şartları pek çok vatandaşın yüksek limitli krediler çekmelerini engelliyor.

Günümüzde uygun fiyatlı konut sahibi olmanın tek yolu devlet destekli olan TOKİ konutları oldu. Dar ve orta gelirli aileler için projelendirilen konutlar her geçen gün yeni projelerle birlikte satışa sunuluyor.

TOKİ HER İHTİYACA UYGUN KONUT SATIŞI YAPIYOR!

toki-konutları

TOKİ ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşların kendi illerinde bulunan TOKİ konut projelerini araştırmaları gerekiyor. Farklı boyutlarda ve farklı özelliklerde projelendirilen konutların dar ve orta gelirli ailelerin farklı istek ve ihtiyaçlarına cevap verdiği biliniyor.

TOKİ ile ev sahibi olmadan önce başvuru yapmak ve ardından belirlenen kamu bankasına belirli miktarda bir teminat bedeli yatırılması gerekmektedir. Ardından çekilen kuralar sonucunda ev sahibi olan kişiler geriye kalan ödemeleri küçük taksitler halinde kira öder gibi yapabiliyorlar.

TOKİ konutları piyasa ile karşılaştırıldığı zaman son derece uygun olmakla birlikte, üzerinde yapılan indirim ve ödeme kolaylıkları ile herkesi ev sahibi yapmayı amaçlıyor.

TOKİ ÖDEMELERDE YÜZDE 22 İNDİRİM YAPACAK!

TOKİ düzenlediği yeni bir kampanya ile birlikte 21 Eylül ile 19 Ekim tarihleri arasında bir indirim uygulayacağını duyurdu. Borcunu peşin olarak ödeyerek konut almak isteyen vatandaşlar için peşin ödemeler sonucunda yüzde 22 oranında indirim yapacak.

Üstelik indirimden faydalanmak için borcun tamamını anında kapatmaya da gerek kalmayacak. Borç bakiyesinin en az yüzde 25’lik kısmını kapatan kişiler indirimden yararlanabilecekler. Ancak toplam borçlarının bitmesine 1 yıldan az süre kalanlar bu indirim kampanyasından yararlanamayacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@