TOKİ Sayesinde Polisler Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak!

TOKİ, Polisleri Ucuz Konut Edindirme Projesi ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen polislerin hayallerini gerçekleştirecek.

EMLAK HABERLERİ 12.02.2019 - 14:34 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

TOKİ, Polisleri Ucuz Konut Edindirme Projesi ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen polislerin hayallerini gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) arasında imzalanan ortak protokol ile polisler kira öder gibi ev sahibi olabilecek! Proj kapsamında TOKİ ilk olarak Gaziantep'te Geneyik bölgesinde oluşturulan 35 bin konutluk yapı stokunun 2 bin konut bölümünü polislere özel ucuz ev olarak üretecek. Emniyet Teşkilatının Sırtındaki Geçim Yükü Hafifletilecek! Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin "Bu memleketin en büyük sorunu konut. Çünkü göç alıyoruz. Cumhurbaşkanımızla konuştuğumuzda, emniyet teşkilatımızın yükünün ağır olduğunu söyledik. Bu projenin en sıkıntılı bölümü yer meselesiydi, yeri bulup planlama 2,5 senemizi aldı. Buranın meradan çıkarılmasının maliyeti 25 milyon.Konumu çok güzel. Bu yerleşim için ilk tercihimiz emniyet mensupları oldu. Bu proje ilk oluştuğunda anladık ki TOKİ bu işin altından kalkamaz ve hemen bir 'Gaziantep modeli' oluşturduk. Belediye olarak altyapı ve üstyapıyı biz üstlendik. Kira öder gibi rahat rahat ev sahibi olacaksınız. Emniyet teşkilatı mutlu ve huzurlu olmazsa bu kenti nasıl güvenli yapacağız? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kente her geldiğinde sizin taleplerinizi dile getirdik.Bunun için en önemlisi bütçeydi, İçişleri Bakanı bütçenin sorun olmayacağını bildirdi. Bakan, 'Siz bunu yapın, bu modele Gaziantep modeli diyelim.' dedi. Önemli olarak sizin ne istediğiniz. Bu şehir cazibe merkezi olacak. İnsanlar tayinini Gaziantep'e çıkarmak için yarışacak. Evle ilgili sorunu çözemezsek olmaz. İnşallah bu evler bittiğinde sizin evinizde kahve içeceğiz" diyerek müjdeyi verdi. POLSAN İşbirliği İle Polisler Ucuz Ev Satın Alacak, Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak Proje hakkında bilgi veren Gaziantep Valisi Davut Gül ise bunun örnek bir proje olacağını ve Gaziantep'ten dünyaya yayılacağını söyleyerek "Ev fiyatlarının ve kiraların yüksek olmasının polislerimizin şehrimizi tercih etme noktasında önemli bir kriter olduğunu fark ettik. Bunun için harekete geçerek İçişleri Bakanı'mızına konuyu ilettik.Bakanımız da Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) olarak polislerimize biz yapalım, "Gaziantep modeli Türkiye'ye örnek olsun." diyerek projenin arsa ve altyapı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesince üstlenildiğini ifade etti" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@