TOKİ Sivas Yıldızeli Projesi Konut Hak Sahipliği ve Belirleme Kura Çekilişi Yapıldı

Sivas Yıldızeli 2.Etap Konut Projesinin konut sahipliği ve belirleme kurası noter huzurunda canlı yayında belirlendi. TOKİ Sivas konut projeleri arasında yer alan Yıldızeli projesinde yer alan 2+1 alt gelir grubu 118 adet konut ve 3+1 orta gelir grubu 36 adet konut için hak sahipleri ile bu kişilerin konutları belirlenmiş oldu. Detaylar haberimizde...

TOKİ 06.07.2021 - 10:55 06.07.2021 - 10:55 Emlak 365

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından 1 milyonuncu konutun anahtar teslimi töreni için geri sayım hızla devam ederken bir yandan da yapımı devam eden projeler için kura çekimleri yapılıyor. Bu kura çekilişlerinden biri de Sivas Yıldızeli TOKİ evleri için yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile 2+1 alt gelir grubu ve 3+1 orta gelir grubu evler için hak sahipleri belirlendi. 

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında seyircisiz olarak yapılan kura çekimi noter huzurunda yapılırken takip etmek isteyen kişiler için de kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. 

TOKİ SİVAS YILDIZELİ KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 2+1 VE 3+1 İSİM LİSTESİ YAYIMLANDI MI?

Pandemi nedeni ile alınan güvenlik tedbirleri kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kura çekimleri noter huzurunda seyircisiz olarak yapılmaya başlanmıştı. Bu kapsamda TOKİ Sivas Yıldızeli konut projesi kura çekilişi de seyircisiz olarak gerçekleştirildi. Ancak başvuru sahiplerinin yapılan kura çekimini anlık olarak takip etmelerini sağlamak adına TOKİ Facebook, You Tube, Twitter ve İnstagram sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. 

Yapılan kura çekimi ile ilk olarak 2+1 alt gelir grubu 118 adet konut için başvuru yapan 126 kişi arasından ve 36 adet 3+1 orta gelir grubu 36 adet konut için başvuru yapan 137 kişi arasından hak sahipleri belirlenmiş oldu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Bilkent Plaza'da yapılan kura çekiminde saat 11:00'de başlayan kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilmişti. 

Kura çekimi ile belirlenen isim listesi akşam saatlerinde noter tarafından hazırlanan listeye onay verilmesinin ardından TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. 

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI NEREDEN, NASIL ÖĞRENİLİR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan konutların batıları açık satış yöntemi ile kurasız bazıları ise kuralı olarak satışa sunulmakta olup kura sonuçları TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir. Kura sonuçları için açılan bölümde kimlik numarası yazıldıktan sonra filtrele butonuna basılarak sorgulama yapılması yeterlidir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@