TOKİ Stok Konutlardan Satıyor! 77 Adet 2+1 ve 3+1 Dairelere 180 Ay Vade

TOKİ Mardin Derik Projesinde yer alan 77 adet stok konutun satışını yapacağını duyurdu. Başvuruları almaya başlayan TOKİ satışları kuralı yapacak, kura işlemleri de 27 Ekim'de tamamlanacak.

Toki 15.10.2021 - 12:09 15.10.2021 - 12:18 Mustafa KARAGÖZ

TOKİ'nin kuralı konut satış listesinde bir yeni duyuru eklendi. Kurumun daha önceki dönemde Mardin'in Derik İlçesinde inşa ettiği konutlardan satış yapılacağını açıkladı.

TOKİ sitesinden yayımladığı duyurusunda konut satışlarında kaç konut satılacağını ve satışların nasıl yapılacağına dair "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından MARDİN İLİ, DERİK İLÇESİ, 110 ADET KONUT, 1 ADET 3 DÜKKANLI TİCARET MERKEZİ PROJESİ kapsamında stok 77 adet konut KURA Yöntemi ile satışa sunulacaktır." ifadelerini kullandı. 

TOKİ'DEN 77 ADET KURALI KONUT SATIŞI

Mardin'den ev almak isteyenler için yayımlanan kuralı konut satış ilanında 2+1 ve 3+1 evlerin olduğu açıklandı. Konut satışları için başvuru 13 Ekim'de almaya başlayan kurum, ödemelere ilişkin de bilgi verdi. 

TOKİ konut satışları için ödemelerde vatandaşlara 180 ay vade sağlanacağını açıkladı. Vatandaşların kurada ismi çıkmaları durumunda evleri alabilmek için yüzde 10 oranında peşinat ödemesi yapacaklar. 

27 Ekim'de Kura Çekilişi Yapılacak Başvuruları Kaçırmayın

13 Ekim'de başlayan TOKİ konut başvuruları 22 Ekim tarihine kadar devam edecek. Başvurular için vatandaşlar Ziraat Bankası Derik Şubesine gidecekler. Başvurularını yapan vatandaşlar 1.000 TL başvuru ücreti ödeyecekler. Başvuru ücretleri 2+1 daireler için 1000 TL olurken 3+1 daireler için 2000 TL olarak duyuruldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise 27 Ekim'de kura işlemleri tamamlanacak. 

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILABİLİR

TOKİ Başkanlığı kuralı konut satışları için başvuruda bulunacaklardan başvurularını e-Devlet kanalı üzerinden alıyor. 

E-Devlet sistemine giriş yapacak olan vatandaşlar TOKİ Başkanlığı'nın sağladığı hizmetlere gelecekler. Burada konut satış başvuruları sekmesinden satışta olanlar arasından Mardin Derik Projesi seçilecek. İstenilen daire türü için başvuru yapılacak ardından başvuru ücreti ödenerek süreç tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@