TOKİ Şubat 2022 2+1 3+1 Projeleri Görücüye Çıktı! 6 İlde 720 Lira Taksitle 2.824 Konut Satılacak!

TOKİ Şubat 2022 projelerini duyurdu. TOKİ Şubat ayında 6 ilde 2 bin 824 konutu satışa çıkaracak. Üstelik konutlar 720 lira taksitle satılırken 140 bin liraya ev sahibi olunabilecek.

Toki 25.01.2022 - 14:27 25.01.2022 - 14:27 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı alt ve orta gelir grubu için Şubat ayında 6 ilde yeni projelerini başlattı. TOKİ'nin konut projeleri kapsamında 6 ilde 2 bin 824 yeni konut inşa edilecek. 

TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut projeleri ile ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar uygun taksit ödemeleriyle ucuz fiyata lüks ev sahibi olacaklar. Özellikle son aylarda konut fiyatlarındaki artış sonrasında TOKİ konut projelerinin taksit ödemeleri bir kira bedelinin altında oluyor. Vatandaşlar da her ay kira ödemek yerine taksit ödeyerek ev sahibi olabilecekler. 

TOKİ 2022 ŞUBAT AYI PROJELERİ!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ'nin Şubat 2022 projeleri ile 6 ilde 2 bin 824 adet konut satışa sunulacak. TOKİ'nin satışa sunacağı konutlar Burdur, Kars, Malatya, Sivas, İzmir ve Kırşehir illerinde gerçekleşecek. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu illerde oluşturulan konut projelerine başvurularını gerçekleştirerek yeni TOKİ kalitesindeki evlerine sahip olabilecekler. 

toki şubat

TOKİ Şubat 2022 projeleri kapsamında;

- Burdur Merkez Bozkurt Mahallesinde 655 adet konut,

- İzmir Ödemiş ilçesi 468 adet konut, 

- Kars Merkez Atatürk Mahallesinde 366 adet konut,

- Kars Sarıkamış ilçesi Erenler-Tepe Mahallesinde 316 adet konut,

- Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi 2. Etap 496 konut,

- Malatya Pütürge ilçesi Tepehan Mahallesinde 96 adet konut, 

- Sivas Merkez Yenimahalle 2. Etap 427 adet konut satışa sunulacak. 

Yukarıda belirtilen 6 ildeki konut projeleri için başvuruların birçoğu başlarken bazı projeler için başvurular Şubat ayının ilk haftasından itibaren başlayacak. 

AYDA 720 LİRA TAKSİTLE 180 AYDA EV SAHİBİ OLUN!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkan konut projeleri ile ilgili ayrıntılar belli oldu. TOKİ'nin duyurusunu yayımladığı satış listesinde daireler ayda 720 lira taksitle satılıyor. Günümüz şartlarında hiçbir yerde bulunmayacak daire fiyatlarıyla TOKİ vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

toki xxtokixtoki burdur

TOKİ'den satın alacağınız daireler için aylık 720 lira taksitlerle bir kira bedelinden daha ucuza kendi evinizin sahibi olabileceksiniz. TOKİ, satışa sunduğu konutlar için 180 ay ila 240 ay vade seçeneği sunmakta ve yüzde 12 ila yüzde 20 arasında peşinat bedeli talep etmektedir. Bu peşinat bedelleri 17 bin 708 liradan başlıyor. 

TOKİ 1+1 2+1 3+1 KONUTLAR ALT GELİR GRUBU ÖDEME PLANI!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, satışa sunduğu konut projeleri için oda sayısına ve metrekaresine göre fiyatlandırma uyguluyor. Bu kapsamda en düşük daire ücretleri 140 bin liradan başlayarak 320 bin liraya kadar çıkıyor. Şubat ayında satışa çıkacak konut projelerinde uygulanan konut ve taksit bedelleri şu şekilde: 

toki en düşük taksit

toki-9

TOKİ 2022 BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER BAŞVURABİLİR?

TOKİ konut projelerine başvuru yapabilmek için aranan şartlar şunlardır:

T.C vatandaşı olmak, 

Projenin bulunduğu il ya da ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmak ya da projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak,

Daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olması, 

Kendisine, eşi ya da velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı bağımsız bir bölümünün ya da müstakil bir konutunun olmaması, 

Aylık hane halkın gelirinin en fazla net 6 bin 500 TL olması,

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@