TOKİ Şubat Ayına Hızlı Başladı, 122 Proje Satışa Çıktı! 147.574 TL Fiyatla Sıfır Daire Satışı Başladı

Dar gelirli aileleri düşük taksitlerle ev sahibi yapmak için yola çıkan TOKİ Şubat ayına özel yeni konut projelerini açıkladı. TOKİ yeni konut projeleri Türkiye geneli açık satış listesi...

Toki 05.02.2022 - 00:50 05.02.2022 - 00:50 Gülcan Özer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine katılan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, bu aşamadan sonra yeni ucuz sosyal konut üretimine ağırlık vermişti. İlk olarak 2019 senesinde 50 bin konut ile başlayan sosyal konut projesinde rekor başvuru gelince 2020 senesinde 100 bin sosyal konut projesine başvurular alınmıştı. 

Sosyal konut projelerinde bir yandan yeni projeler için ihale süreçlerini başlatan TOKİ bir yandan da elde kalan stoktaki konutlarını düşük fiyatlarla satışa sunuyor. 2022 yılının Şubat ayı için beklenen yeni ilanlar yayımlanırken TOKİ ihale ile konut ve arsa satışı da yapıyor. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ: ŞUBAT AYI İLANLARI YAYIMLANDI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan yeni konut projeleri için merakla beklenen Şubat ayı satış fiyatları açıklandı. Şubat ayına özel olarak TOKİ internet sitesi üzerinden 122 projede satışlar için başvurular alınmaya devam ederken konutların düşük peşinat tutarları ve kiradan bile düşük taksitlerle başvuru yapılmasına olanak sağlanması dikkat çekti. 

toki satış ilanları şubat 2022

TOKİ ALT GELİR GRUBU UCUZ KONUT FİYATLARI KAÇ TL?

Dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarını sağlamak için TOKİ ucuz konut satışları için yeni ilanlarını duyururken pek çok ilde 122 konut projesi için başvurular başladı. Düşük peşinat tutarı ve aylık taksit miktarları ile alt gelir grubu vatandaşların zorlanmadan ev sahibi olmalarını sağlayan TOKİ Şubat ayında yine birbirinden ucuz konutları satışa sundu. 

toki şubat satış ilanları sivas

TOKİ Sivas Merkez Yenimahalle konut projesi kapsamında satışa sunulan 1+1 konut projesi için belirlenen en düşük konut fiyatı 147 bin 574 TL olarak ilan edilirken en düşük peşinat tutarı 17 bin 708 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 721.48 TL olarak duyuruldu 

Aynı projede yer alan 2+1 daire fiyatı ise en düşük 256 bin 75 TL olarak ilan edilirken TOKİ 2+1 konut satış fiyatı için belirlenen en düşük peşinat tutarı 30 bin 729 TL olarak belirlendi. Projede 180 ay vadeli taksitle konut satışı yapılırken en düşük aylık TOKİ konut taksit tutarı bin 251,92 TL olarak ilan edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@