TOKİ Yeni Projesi İle Gurbetçileri Ev Sahibi Yapacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ'den yapılan duyuruya göre yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için yeni bir konut projesi hazırlanıyor. 420 konut için hazırlıklar başladı.

Toki 23.02.2022 - 15:43 23.02.2022 - 15:43 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Türkiye'nin dört bir yanında konut inşa etmeye devam ederken yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını da unutmadı. Türkiye genelinde dar gelirli ve orta gelirli ailelere hitap eden konutlar inşa eden TOKİ, bu kez yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik İstanbul'da 420 konutluk projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

TOKİ'DEN YURT DIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARA MÜJDE GELDİ!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ'den konuya ilişkin gelen açıklamada, Türkiye'de yaşayan vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan İdarenin inşa ettiği 1 milyon 100 bin konut ile 5 milyondan fazla vatandaşın uygun fiyatlarla yepyeni evlere sahip olmasının yolu açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alt gelir grubunda tek bir vatandaş kalmayana dek konut projesi yapılmaya devam edileceği yönündeki açıklamalarının ardından projelerine hız kesmeden devam eden TOKİ, şimdi de gurbetteki Türk vatandaşlarını da ev sahibi yapacak yepyeni bir proje için düğmeye bastı. 

toki yurt dışı

TOKİ'nin yurt dışında yaşayan Türklere yönelik projesi kapsamında, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde 2+1 ve 3+1 nitelikli 420 konut inşa edilecek. Sancaktepe projesi, semt kültürünü yansıtan ve mahalle kültürünün hâlâ yaşadığını gösteren sosyal alanlara sahip bir alan olacak.

TOKİ'nin duyurusunu yaptığı Sancaktepe projesi için ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başvurular açılarak vatandaşlara duyurulacak. Proje ile yurt dışında yaşayan ve ev sahibi olamamış vatandaşların ev sahibi olmasına imkan tanınırken konutların İstanbul'da olması da vatandaşları cezbediyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@