TOKİ Yılın Son Fırsatlarını Duyurdu! 3+1 Evler 180 Ay Vade Ve 590 TL Taksitle Satılıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bedavaya yakın fiyatlarla dar gelirli aileleri kiradan kurtarıp ev sahibi yapmaya devam ediyor.

Toki 27.11.2021 - 20:05 27.11.2021 - 20:05 Engin Uzunoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) son yıllarda ucuz konutun tek adresi olmaya devam ediyor. Kurum tarafından inşa ettirilen konutlar dar ve orta gelirli ailelere oldukça düşük maliyetlerle satılıyor. Her ay kira ödemekten oldukça zor duruma düşen aileler ise TOKİ'nin bu imkanından yararlanıp çok düşük maliyetlerle ev sahibi olabiliyorlar. 

TOKİ 1 MİLYONDAN FAZLA KONUT TESLİMİ YAPTI 

Son yıllarda fayda açısından TOKİ oldukça dikkat çeken kurumlar arasında yerini aldı. Bir kamu kuruluşu olarak vatandaşların barınma sorununa direkt müdahale eden TOKİ uygun fiyatlarla konut satışı yapıyor. Türkiye'nin 81 ilinde de ya tamamlanmış ya da devam eden TOKİ projeleri bulunuyor. Bu kapsamda Türkiye'de şu anda 1 milyon adetten fazla TOKİ konutunun teslimi gerçekleştirildi. Projelerde satışlar gerçekleştirkçe ve konutlar tamamlandıkça evlerin teslimine devam ediliyor. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ şu anda Türkiye'nin çok sayıda ilinde ve farklı konut projelerinde konut satışlarına aktif olarak devam ediyor. TOKİ'nin resmi internet sitesinde ilan adilen konut satış ilanları ile ucuz fiyatlı evler vatandaşlara satılıyor. Konutların satışları farklı yöntemlerle gerçekleşebiliyor. En çok yapılan satış modelleri ise kuralı satış ve açıktan satış oluyor. Ayrıca konutların hangi şartlarsa satılacağı da kapsamlı bir şekilde kamuoyuna duyuruluyor.

TOKİ ERZURUM'DA 3+1 KONUTLARI SATIŞA ÇIKARDI

TOKİ'nin konut satışı yaptığı projelerden birisi de Erzurum'daki Aşkale Kandilli projesi oldu. Bu projede bulunan 3+1 konutlar TOKİ tarafından satışa çıkarıldı. Açık satış yöntemiyle yapılacak olan bu konutların satışından yararlanmak isteyen vatandaşlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler. 

toki erzurum konut satışı

TOKİ, Erzurum'da satışa çıkardığı konutlar için maliyet açıklaması da yaptı. Buna göre belirtilen projede 3+1 konutlar 118 Bin TL ile 141 Bin TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar yüzde 10 peşin ödeme yapmaları durumunda 180 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar. AÇıklanan maliyetlere göre vatandaşlar 592 TL aylık taksitle TOKİ'den 3+1 konut satın alabilecekler.

MARDİN'DE TOKİ KONUTLARI SATIŞTA

TOKİ tarfaından inşa edilen bir başka proje de Mardin'de yapıldı. Derik ilçesinde Söğütözü Mahallesi'nde inşa edilen 2+1 konutlar yine oldukça düşük maliyetler ve kolay ödeme seçenekleri ile vatandaşlara satılıyor. Bu konutları satın almak isteyenler de 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. 

toki mardin konut satışı

TOKİ Mardin Derik'teki konutların maliyetleri ile alakalı da bilgilendirmede bulundu. Buna göre 2+1 büyüklüğündeki bu konutların fiyatlarının 156 Bin TL ile 196 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara kalan tutarın 180 ay vadede ödenmesine dair imkan tanınıyor. Aylık 782 TL taksit ödemesi yapan vatandaşlar bu konutları satın alabilecekler.

ANKARA'DA TOKİ'DEN KİRA FİYATINA TAKSİTLE KONUT SATIŞI

TOKİ'nin konut satışı yaptığı bir diğer il başkent Ankara oldu. Yenimahalle ilçesi Yakacık Mahallesi'nde bulunan TOKİ projesinde 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutlar için fiyatların 211 Bin TL ile 272 Bin TL arasında değiştiğini duyurdu. Bu konutlardan satın almak isteyenlere yüzde 12 peşinat ödemesi yapılması şartıyla 180 ay vade imkanı veriliyor. Yayınlanan maliyet tablosuna göre bu konutları satın almak isteyenlerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarı 1.032 tL'den değişiyor.

toki ankara konut satışı

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bu konutların satış işlemi gerçekleştikten sonra taksitler ancak anahtar teslimlerinin ardından başlıyor. TOKİ'den konut satın alanlar inşaat durumundaki evler için taksit ödemesi yapmıyorlar. Taksitler evler vatandaşlara teslim edildikten sonra yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@