TOKİ Yok Fiyata Ev Sahibi Yapıyor! 2+1 Ve 3+1 Konutlar 1.200 TL'den Başlayan Taksitlerle Satılıyor

Uygun fiyatlı ve düşük taksitli imkanlarla ev satışı yapan TOKİ yeni konut satış ilanlarını yayınlandı. TOKİ aylık kaç TL taksitlerle konut satışı yapıyor? İşte TOKİ'nin son fırsat duyuruları...

TOKİ Yok Fiyata Ev Sahibi Yapıyor! 2+1 Ve 3+1 Konutlar 1.200 TL'den Başlayan Taksitlerle Satılıyor

Türkiye'de konut satın almak çok yüksek maliyetleri gerektirmeye devam ediliyor. İnşaat maliyetlerindeki artışlar konut fiyatlarının üzerine zam olarak eklenince fiyatlar erişilmez seviyelere yükseldi. Ev satın almak isteyenler çok yüksek fiyatlardan dolayı bu taleplerini ertelemek zorunda kalıyorlar. Hatta dar ve orta gelirli vatandaşlar için bir konut sahibi olmak istisnai durumlar hariç olmak üzere bir hayal haline geldi.

TOKİ KONUTLARINA BÜYÜK İLGİ OLUŞTU

TOKİ tarafından uygun fiyata konut satışı yapılmasından dolayı vatandaşların bu yönde büyük bir ilgisi oluştu. Konut satın almak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar kendilerine bu imkanı sağlayan TOKİ'Nin konut satış ilanlarını mercek altıuna alıyorlar. Bu şekilde uygun maliyetlerle ev sahibi olma imkanı bulan vatandaşlar ucuz konut satın almanın tüm avantajlarını da yaşıyorlar.

TOKİ 1,2 MİLYON AİLEYİ KONUT SAHİBİ YAPTI

TOKİ dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı misyon edinmiş bir devlet kurumu olarak bu konuda çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Bugüne kadar Türkiye'nin 81 ilinde de konut projeleri gerçekleştiren TOKİ yaklaşık 1,2 milyon aileyi ev sahibi yaparak kiradan kurtardı. Şu anda TOKİ'nin farklı şehirlerde konut projelerinin inşaatları devam ediyor. Bu şekilde yaklaşık 200 bin adet konutun 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması ve hak sahiplerin eteslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ 240 AY VADE İLE KONUT SATIYOR

TOKİ'den ev satın almak isteyenlere çok geniş imkanlar sağlanıyor. Bu kapsamda vatandaşlar çeşitli vade seçeneklerini değerlendirebiliyorlar. 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade gibi seçenekleri değerlendiren vatandaşlar kiradan bile ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanını elde ediyorlar. TOKİ'nin vadeli ödeme sisteminden vatandaşlar her proje için değişen oranlarda peşinat ödemesi gerçekleştirerek yararlanabiliyorlar. Bu peşinat ödemeleri de projeye göre genellikle yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişiyor.

TOKİ SAKARYA KONUT SATIŞI

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde gerçekleştirilen konut projesinde 200 adet 2+1 ve 93 adet de 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu projedeki 2+1 konutların fiyatlarının 249 Bin TL ile 329 Bin TL arasında, 3+1 konutların fiyatlarının 271 Bin TL ile 402 Bin TL arasında değiştiğini duyurdu.

toki konut satışı-11

TOKİ aynı projede 2+1 konutlar için yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması halinde 180 ay vade imkanı tanıyor. Bu şekilde konut satın almak isteyenlerin ödemeleri gereken tutar ise 1.248 TL oluyor.

3+1 konutlar için ise TOKİ aynı şekilde yüzde 10 peşinat ödemesine 180 ay vade fırsatı veriyor. Bu konutların aylık taksitleri ise 1.355 TL'den başlıyor.

SONRAKİ HABER