Kayseri Melikgazi TOKİ evleri kura çekilişi ertelendi! TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları ne zaman, hangi tarihte belirlenecek?

TOKİ Kayseri Melikgazi evleri kura çekilişi tarihi değişti. Daha önce 19 Eylül 2022 Pazartesi günü yapılacağı ilan edilen kura çekimi ileri tarihi ertelendi. İşte yeni TOKİ Kayseri Melikgazi kura çekilişi tarihi!

Kayseri Melikgazi TOKİ evleri kura çekilişi ertelendi! TOKİ Mimarsinan kura sonuçları ne zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından “Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası 3.Etap 285 Konut İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi” Toplu Konut Projesi kapsamında satışa sunulan Orta Gelir Konut Grubu OGG (2+1) nitelikli 9 adet konut, Orta Gelir Konut Grubu OGG (3+1) nitelikli 9 adet konut, Olmak üzere toplam 18 adet konut için rekor başvuru yapılmıştı. Satışa sunulan 18 konut için başvuru yapanlar arasında hak sahiplerini belirlemek üzere kura çekimi yapılacağı ilan edilmişti. 

TOKİ tarafından bugün yapılan son dakika duyurusu ile ise kura çekiminin yapılacağı salonun bugün müsait olmaması nedeniyle çekiliş tarihinin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Kura çekilişi ile ev sahibi olmak için bekleyen kişiler için yeni çekiliş tarihi 21 Eylül 2022 olarak ilan edildi. Kura çekimi saati ise yine 11:0 olarak belirlendi. 

TOKİ KAYSERİ MELİKGAZİ MİMARSİNAN KURA SONUÇLARI ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN HANGİ TARİHTE?

TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada normal koşullar altında bugün yapılması planlanan kura çekiminin çekiliş yapılacak olan salonun müsait olmaması nedeniyle ertelendiği ilan edildi. Kura çekiminde yeni tarih 2 gün sonrasına yani 21 Eylül 2022 tarihine ertelenmiş oldu. 

Kayseri Melikgazi TOKİ evleri kura çekilişi ertelendi! TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları ne zaman, hangi tarihte belirlenecek?

Saat 11:00'de yapılacak olan kura çekimi ile 2+1 ve 3+1 daire almak için hak sahipleri belirlenmiş olacak. 9 Eylül 2022 tarihinde başvurusu sona eren 18 konut için rekor sayıda rekor başvuru alınmış, gözler yapılacak olan kura çekimine çevrilmişti.