TOKİ'den Tapu Müjdesi! Borcunu Ödeyene, Yüzde 20 İndirim

TOKİ’den vatandaşın yüzünü güldüren müjdeli haber geldi. Borcunu ödeyip, tapusunu hemen almak isteyenlere yüzde 20’lik indirim uygulanacak.

TOKİ'den Tapu Müjdesi! Borcunu Ödeyene, Yüzde 20 İndirim

Konut ve iş yeri taliplilerine yönelik olarak, yüzde 20’lik indirim kampanyası vatandaşa ilaç gibi geldi.

TOKİ Başkanı Ergün Tura, indirim kampanyasının Eylül ayında yapılacağını söyledi. 10 Haziran 2017 tarihli açıklamaya göre, kampanyaya ilgi yoğun oldu. Belirli prosedürleri içeren kampanyanın 2016 yılında da uygulandığını belirten Turan, fırsattan 17 bin kişinin yararlandığını dile getirdi.

Başvuru Tarihine Dikkat!

Yüzleri güldüren yüzde 20’lik indirim kampanya için vatandaşlara başvuru tarihi uyarısı yapıldı. Tarihi kaçıranların indirim hakkını kaybedeceğini dile getiren Turan, mağduriyetlerin yaşanmaması noktasında dikkatli olunması gerektiğini söyledi.


Başvuru tarihini takip etmek ise vatandaşın dikkatine kalıyor. Detaylı bilgiler resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Başvuru tarihinden sonra vatandaşlar borçların tümünü kapatsa dahi, indirimden yararlanamayacak. Bu nedenle söz konusu süreçte indirimden yararlanmak isteyenlerin dikkatli olmalarında fayda var.

İndirimden yararlanmak içinse borçların tümünün kapatılması şartı aranıyor.

Kampanyadan Nasıl Yararlanılır?

Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin öncelikli sorumluluğu başvuru tarihini takip etmek. Başvurular ilgili banka aracılığı ile yapılacak. İndirimler konutların yanı sıra iş yerlerini de kapsıyor. Vatandaşların açıklanan tarihler arasında ilgili bankaya müracaat etmesi gerekiyor. İndirimden yararlanmak isteyenlerin yetkililerden detaylı bilgi alması önemli. Çünkü vadesi 12 aydan daha az olan projeler kampanya dışında tutulacak.

Vatandaşın Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Söz konusu yüzde 20’lik indirim kampanyasında vatandaşın bilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Vatandaş her istediği projeden indirim talep edemeyecek. Bu nedenle başvuru öncesinde konu ile ilgili detaylı bilgi edinilmesi gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra eğer varsa idareye ödemekle yükümlü olunan aidat, emlak vergisi benzeri borçların kapatılmış olması şart.

Yorumlar (0)