TOKİ'den 157 Bin TL, 161 Bin TL ve 180 Bin TL'ye 2+1 Daire Satışları

TOKİ Bitlis'in Ahlat İlçesinde yer alan projesinde 7 konutun açık satış ile satılacağını duyurdu. Kurum duyurusunda toplam 7 konutun satışının yapılacağını başvuruların başladığını bildirdi.

TOKİ'den 157 Bin TL, 161 Bin TL ve 180 Bin TL'ye 2+1 Daire Satışları

TOKİ Başkanlığı'nın resmi sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Açık konut satışı yapacağını ilan eden kurum, konut satışlarının yapılacağı şehri, konutların fiyatlarını ve ödeme seçeneklerini açıkladı.

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN 2+1 KONUT SATIŞI - 180 AY VADE FIRSATIYLA

İlan edilen konut satış duyurusunda toplam 7 adet daire satılacağı bildirildi. Aynı büyüklükte ancak farklı konumlarda olan dairelerin fiyatlarının 157 bin TL'den başladığını bildiren kurum ödemelerde sunulan avantajları ilan etti.

Satış işlemlerine dair yayımladığı kılavuzuında, satışların ne zaman, nasıl olacağına dair ise TOKİ "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, “Bitlis İli, Ahlat İlçesi, Tunus Mahallesi 159 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” Toplu Konut Projesi kapsamında yer alan; Alt Gelir Konut Grubu »» (AGG) (2+1) Tipi 37 adet, olmak üzere toplam 7 ADET KONUT AÇIK SATIŞ yöntemiyle satışa sunulmuştur." açıklamasında bulundu.

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLARIN FİYATLARI

toki-6

Yukarıda yer alan tabloda da görüldüğü gibi satışa çıkarılan konutların fiyatları 157 bin TL'den başlıyor. Konutlar için fiyatlar 161 bin TL ve 180 bin TL olarak değişiyor. Fiyat farkı konutun bulunduğu kat ve konuma göre oluşuyor.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

TOKİ'den ev almak isteyenler için açıklanan fiyat tablosundan yararlanmak isteyenler başvurularını aşağıda yer alan ödeme seçeneklerine göre yapacaklar.

Kurum alt gelir grubu olan 2+1 konutlar için yüzde 12 peşinat yada yüzde 20 peşinat seçeneği sunuyor. Yüzde 12 peşinat için 180 ay vade olanağı sağlayan TOKİ, 240 aylık ödeme planından yüzde 20 peşinat ödemesi yapacakların faydalanacağını duyurdu.

Başvurular kent genelinde yer alan Halkbank şubelerinden yapılacak.

SONRAKİ HABER